Коментарi та аналiтика

Путін почав дуже важливий етап своєї роботи з переформатування світового порядку. Як і сім років тому цей етап знов припав на квітень і його стартовим майданчиком знову стала Україна.

Останніми днями не вщухає наполеглива риторика про негайне надання Україні Плану дій щодо членства у НАТО від Зеленського. Який, безумовно - надзвичайно досвідчений майстер розмовного жанру. Але ж отримати ПДЧ та перемогти у конкурсі СТЕМів  на черговому конкурсі веселих та кмітливих - це по-одеські дві величезних різниці.

На Брюссельському саміті НАТО у цьому році Україні не буде наданий План дій щодо членства у альянсі (ПДЧ). Головних причин дві:

1) небажання української влади на практиці якісно виконувати «домашні завдання», які дійсно дозволять пришвидшити рух України до НАТО;

2) неготовність деяких ключових членів НАТО (зокрема, Німеччини та Франції) істотно загострювати відносини із РФ, що неодмінно стане наслідком надання Україні ПДЧ.

Найближчим часом не варто очікувати оприлюднення фільму-розслідування групи Bellingcat щодо зриву операції по «вагнерівцям».

Цікаво: коли деякі наші вщент ліберальні та безмежно терпимі ЗМІ почнуть із гнівом писати не про черговий «гомофобний» скандал, а про скандал «гомофілійний»?

«Путін не хоче використовувати «Спутник V» як ліки для російського народу - він пропонує її світові як ще одну гібридну зброю для втілення принципу «розділяй і володарюй».

Скажіть, Вас теж вражають рішучі та смілі дії влади останніх тижнів? Старі вовки у рідних лісах дохнуть стадами – Зеленський і його люди діють так, начебто на дворі весна 2019 року, а не зима-2021.

Україна й за Байдена цікавитиме США в першу чергу як полігон в їхньому протистоянні з РФ. Які дивіденди отримаємо ми від цієї цікавості – залежить від того, де Вашингтон проведе межі цього полігону.

У нашої країни з’явився унікальний шанс - стати поруч із Грузією прикладом пострадянської країни, якій ВДАЛОСЯ. Але вдасться лише у випадку у продовженні «жорсткої підтримки» з боку Джо Байдена.

Тепер Зеленському та його оточенню треба буде дуже постаратися. Щоб своєю грою пішаками на великій шахівниці Джо Байдена проти чорних Володимира Путіна не розчарувати партнерів по грі у Вашингтоні.

Чим швидше падатиме підтримка президента Зеленського і «Слуги народу» та їхній вплив, тим все активніше для свого політичного виживання вони залучатимуть механізми прямих референдумів.