Коментарi та аналiтика

Чергове па цього танцю - сьогоднішня заява Міноборони РФ про відвід російських військ від українських кордонів та їхнє повернення до місць постійної дислокації.

Європа вже почала вибиратися із цього тунелю, наша черга прийде у березні. Штам Omicron, який у листопаді минулого року не на жарт перелякав весь світ, виявився дембельським акордом ковіду, який хазяйнував у світі два роки. Гучним, буйним, небезпечним, але ключове в тому, що дембельским.

Тактика «гопника із поворотні», яку звик із успіхом використувати Путін для шантажу Заходу, цього разу дала збій. Кризою із військами на українських кордонах та оксюморон-ультиматумом США щодо меж та правил діяльності НАТО цього разу він сам себе загнав у глухий кут.

Наші єдині надійні партнери, на яких можемо покластися у намаганнях захиститися від зазіхань Росії – це Сполучені Штати та Велика Британія.

Інтереси двох зовнішніх антагоністів дивним чином співпали.

Серія переговорів США та НАТО з Росією цього тижня засвідчила: РФ не збирається відступатися від своєї вимоги про оформлення нового розподілу сфер впливу у світі між нею, США та Китаєм.

Коли п’ять років тому в Алмати експерти Інституту "Діалог" знайомились із масштабною програмою розвитку Казахстану «Нурли жол» тодішнього президента цієї країни Нурсултана Назарбаєва, здавалося, що сталий розвиток Казахстану – константа на довгі десяліття. Запорука якої - використання вигід від одночасного плідного для Казахстану співробітництва з сусідніми Китаєм та Росією.

Україні потрібна проактивна й одночасно гнучка позиція, щоб зайняти гідне місце у новому світовому порядку.

Сьогодні Путін особисто запропонує Байдену конкретні умови облаштування нового світового порядку замість зламаного Росією за 8 років післявоєнного облаштування світу.

У середину свого президентського терміну Зеленський оголосив хрестовий похід проти підступних ворогів, яких гарант призначив винними у катастрофі його грандіозного прожекту побудови нової України.

Чекати початку реалізації мого прогнозу від лютого минулого року про неминучість того, що «завали спадку Зеленського розгрібатимуть професіонали-консерватори» довелося більше, ніж півтора роки.