Коментарi та аналiтика

На початок листопада запланований світовий кліматичний самміт у шотландському Глазго. Організатори справедливо називають цей відкладений на рік через коронавірус захід найважливішою зустріччю з питань кліматичної кризи після Паризького саміту 2015 року. Бо цього разу цей самміт відразу з двох причин гарантовано стане найголовнішею подією у світовому порядку денному.

Чому наша влада знову як на заклання веде слухняну країну на локдаун – на відміну, наприклад, від тієї же Чехії?

Продюсери в Англії та США узгодили свої підходи до цього питання.

Саме сьогодні з остаточної добудовою газопроводу «Північний потік-2» розпочинається другий тайм у «гибрідній» битві - навколо того, чи запрацює цей газопровід.

Перерва між урочистим проведенням установчого самміту «Кримської платформи» та перевіркою її здатності діяти та вирішувати реальні проблеми, пов’язані із Кримом, виявилась короткою – усього півмісяця.

Сигнал Порошенкові не просто надісланий, а й достеменно розтлумачений особисто президентом Зеленським.

Великі військові навчання  Sea Breeze-2021 у Чорному морі наступного тижня стануть першою масштабною  грою мускулами США і Росії після женевської увертюри «миротворців» Джо Байдена і Володимира Путіна.

Зеленський і Ко спробували вельми некошерно мухлювати й з стратегічним партнером США в цілому, й, зокрема, з Джо Байденом, який «як облуплених» знає українських політиків та їхні здібності.

Путін почав дуже важливий етап своєї роботи з переформатування світового порядку. Як і сім років тому цей етап знов припав на квітень і його стартовим майданчиком знову стала Україна.

Останніми днями не вщухає наполеглива риторика про негайне надання Україні Плану дій щодо членства у НАТО від Зеленського. Який, безумовно - надзвичайно досвідчений майстер розмовного жанру. Але ж отримати ПДЧ та перемогти у конкурсі СТЕМів  на черговому конкурсі веселих та кмітливих - це по-одеські дві величезних різниці.

На Брюссельському саміті НАТО у цьому році Україні не буде наданий План дій щодо членства у альянсі (ПДЧ). Головних причин дві:

1) небажання української влади на практиці якісно виконувати «домашні завдання», які дійсно дозволять пришвидшити рух України до НАТО;

2) неготовність деяких ключових членів НАТО (зокрема, Німеччини та Франції) істотно загострювати відносини із РФ, що неодмінно стане наслідком надання Україні ПДЧ.