Коментарi та аналiтика

«Закон про штрафи для власників бізнесу, якщо він обслуговує людину без маски - не чітко виписаний юридичний документ. Який залишає широке поле для маніпуляцій, зловживань та різних трактувань цих вимог». Про це політолог, директор Інституту «Діалог» сказав 14 січня 2021 року під час виступу в прямому ефірі на телеканалі «Україна 24».

І змушений був «включити задню» - поспіхом скасував підвищення цін на газ для населення з 1 січня. Це відбулося після серії протестів проти цього підвищення по всій країні.

Кожний новий український президент-революціонер, який лише обіцяє виборцям кардинальну зміну правил життя, а сам при цьому не має здібностей виконати ці обіцянки,  незмінно відправляється цими виборцями у нокдаун.

Після прольоту над гніздом МВФ (внаслідок неприйняття «антиколомойського» закону про Приватбанк) на допомогу прийде Міхеїл Саакашвілі зі своїм чарівним шармом успішного реформатора та великими міжнародними зв’язками.

Крім драконівських заходів з ізоляції людей для успіху в боротьбі з коронавірусом потрібно терміново запустити реальне масове тестування спочатку десятків, а потім сотень тисяч українців.

Запасу міцності у вітчизняної економіки для роботи в умовах «драконовірусних» обмежень немає. Допомогти у цій ситуації може тільки МВФ (слідом за яким прийдуть й інші великі кредитори – Світовий банк, Японія, Канада тощо). Але гроші від Фонду не надійдуть – доти, поки не буде ухвалений «антиколомойський» закон про неможливість повернення «Приватбанку» колишньому власникові.  

Надавши Єрмаку карт-бланш на виконання вимог Москви по Донбасу Зеленський опинився у глухому куті. Єдиним реальним виходом з якого може стати його відставка з поста президента.

Низка резонансних висловлювань високопосадовців від «Слуги народу» (міністра юстиції Дениса Малюськи, якого не влаштовує розмір його зарплати, складність утримати дитину на зарплату 36 тисяч від міністра освіти Ганни Новосад, тепер ось рекомендація пенсіонерці від депутата «СН» Євгена Брагаря продати собаку елітної породи та сплатити комуналку тощо) має на меті відволікти увагу суспільства від реальних проблем, які пов’язані із діяльністю Кабміну Гончарука та влади у цілому.

Із фракції «Слуга народу» цієї зими вийде значна кількість народних депутатів. Причому на швидкість і форми цього процесу будуть впливати декілька ключових факторів.

Розведення військ біля селища Золоте-4 є прагненням Офісу президента виконати вимоги Кремля для проведення саміту в «нормандському форматі», але це підвищує ризик окупації нових територій України агресором. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк. 

У новому бюджеті України на 2020 рік, з одного боку, продовжиться тенденція задоволення так званих «депутатських хотєлок», а з іншого - не відбудеться підвищення виплат бюджетникам.

Про це директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк сказав 4 листопада у прямому ефірі телеканалу «112.Україна».