Коментарi та аналiтика

Вперше з початку війни наші військові, а не Росія, зможуть нанести здалеку дуже болючий удар по ворогу. А саме — наша країна нарешті отримала від Великобританії протикорабельні ракети “Гарпун”. Якими може нанести як мінімум дуже сильний, а можливо й руйнівний удар по одному із найбільших символів російської військової міці — Чорноморському флоту РФ.  Що означатиме втрату росіянами стратегічної ініціативи.

Чи можливо закінчення війни перемогою України і мир на українських умовах? Відповідь - 100% так. В обох частинах запитання. Чи можливо виконати обидва ці завдання дуже швидко? На жаль, ні. Координати, в яких вони вирішуються - не проста декартова геометрія, тут необхідно враховувати щонайменше п'ять віссей.

На підтвердження своїх намірів максимально підтримати Україну Сенат США одноголосно ухвалив законопроєкт щодо відновлення програми ленд-лізу часів Другої світової війни.

З початку російської агресії проти України Євросоюз перерахував Росії 35 мільярдів євро, а Україні - €1 мільярд.

На 9 травня парад "перемоги" на Червоній площі в Москві для Путіна і мільйонів його фанатів - це must have.

Найближчими днями почнеться головний бій російсько-української війни  - битва за Донбас.
Саме її результати і будуть напряму визначати умови закінчення війни і зміст мирного договору з агресором. Всі його тексти-підтексти та контексти. І можливість нав'язати йому потрібні нам  умови.

Ресурсів для підтримки масштабів вторгнення в Україну на багатьох напрямках і на такий величезній лінії фронту, яку визначила Росія 24 лютого, наразі в неї немає.

Нарешті, здійснилось: перша з двох країн, які можуть надати нашій країні дієві, залізобетоні та переконливі для Росії гарантії безпеки, погодилась це зробити.

У термін "нейтральність" Київ та Москва вкладають кардинально різний зміст.

З початком другого місяця ситуація для Кремля змінилась якісно. Бо відбулось найстрашніше для "мачо" Путіна - весь світ, а головне противники та ті країни, які мають претензії до Москви побачили СЛАБКІСТЬ російського колоса. Тепер Росію, яка намертво загрузла в Україні та на очах всього світу програє тут війну, будуть рвати.

НАТО в цілому, США та інші його члени вже стільки разів прямо заявляли, що вони на закриття неба над Україною не підуть за жодних обставин, що наша влада пробує втілити інші, більш досяжні та реалістичні варіанти.