Коментарi та аналiтика

У блокаді Криму першу скрипку грають кримськотатарські організації і саме лідери Меджлісу. А «Правий сектор» від самого початку виконував функції підрядника, він не визначав ні зміст порядку денного, ні подальший перебіг подій.

Такий прогноз зробив 30 листопада у програмі «Свобода слова» телеканалу ICTV директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк.

Коаліція проіснує щонайменше до літа. А оскільки після місцевих виборів градус напруги й популізму трохи знизився, як мінімум до осені дострокових парламентських виборів точно не буде.

Для екс-міністра юстиції Олени Лукаш, яку підозрюють у розкраданні коштів та службовому підробленні, обрали запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. В якості альтернативи суд визначив заставу в 5 мільйонів гривень, а пізніше цю суму скоротили вдвічі. Дане рішення суду прокоментував політолог, директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк.

У лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко і керівника "Свободи" Олега Тягнибока є співпадіння низки політичних інтересів. Вони не є близьким спорідненими силами. Але вони «дружитимуть проти» - проти президента Петра Порошенка

В українській політиці сформувався новий непублічниий альянс – між одіозним олігархом із російським корінням Костянтином Григоришиним та одеським губернатором Михеїлом Саакашвілі. Про це сказав директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог" Андрій Миселюк у коментарі Gazeta.ua. 

Не зумівши заблокувати угоду про асоціацію між Україною та ЄС, Росія усіляко прагне якимось чином загальмувати процес євроінтеграції. І у найближчі кілька років Україна не має шансів стати членом Євросоюзу. 

Атакуючи Ігоря Кононенка, Андрія Іванчука та інших впливових політиків з нинішньої владної команди, олігархи намагаються відбілитися і перевести негатив на владу, показуючи, що на зміну їм прийшли "нові олігархи", вважає Андрій Миселюк. Останні події свідчать про загострення протистоянням між олігархами, які контролюють значну частину депутатів, та президентсько-прем’єрською командою.

Голосування у першому читанні за зміни до Конституції України 31 серпня, яки включає принциповий для ЄС та Росії пункт про особливий порядок самоврядування у окремих регіонах Донбасу так званих «ДНР»-«ЛНР» - необхідний тактичний крок української влади.

На цих місцевих виборах адміністративний ресурс буде використовуватися досить широко. Коли губернатор очолює ще і список партії влади у області, то це пряма дорога до того, щоб використовувати адміністративний ресурс для додаткового посилення цієї партії.

Сакварелідзе виступає як носій якісно нових підходів, які неприйнятні ні для Шокіна, ні для Гузиря. Конфлікт нікуди не подівся, він просто перейшов в приховану, латентну форму — і триватиме далі.