З липня 2012 до лютого 2017 років року Інститут «Діалог» забезпечував функціонування комунікаціонного майданчику «Україна - Росія: Діалог». Місією майданчику була підтримка змістовної професійної дискусії з найважливіших для української сторони питань порядку денного двосторонніх відносин.

Проект вирішував завдання формулювання і донесення до цільової аудиторії в РФ позицій органів державної влади України, бізнес- і політичної еліти нашої країни, а також кваліфікованого експертного співтовариства з цих питань.

Цільовою аудиторією у РФ були представники влади, особи, які приймають рішення у політичній та економічній сферах, громадські лідери, представники експертного співтовариства.

Першими заходами комунікаційного майданчику «Україна - Росія:Діалог» стали круглий стіл «Україна-Росія: «звіряння годинників» чи початок «перезавантаження»?» у липні 2012 року із розробкою експертної карти прогнозів розвитку двосторонніх відносин та відеомост Київ - Москва «Нова Верховна Рада України: перспективи двосторонніх відносин з Росією» у грудні 2012 року.

Заходи проекту відбувалися й під час погіршення двосторонніх стосунків у 2013 році та подій Євромайдану 2013-2014 років – зокрема, пройшли круглий стіл "Україна у цікавому становищі: Євросоюз чи Росію обрадує Київ через 9 місяців?", відеомости Київ – Москва за темами «Росія і Україна у пошуках консенсусу. Підсумки зустрічі у Калузі», «Підсумки саміту Східного партнерства у Вільнюсі» тощо.

Під час надзвичайного загострення відносин із Росією у травні-липні 2014 року у рамках роботи комунікаційного майданчику «Україна-Росія:Діалог» була проведена серія круглих столів, під час яких були організовані відео-конференції із учасниками заходів із РФ. Зокрема, обговорювались наступні теми: «Стратегічне партнерство із Росією: чи можливо воно після підписання Асоціації з ЄС, подій на Донбасі та газової блокади», «День президентських виборів в Україні: із чим до нього підходить Росія», «Новий формат українсько-російських відносин: як вони зміняться при президентові Порошенко», «Протистояння із Росією: від газової війни до повномасштабної фронтової?».

У 2015 році комунікаційний майданчик «Україна - Росія: Діалог» продовжив свою роботу. Як і раніше він був націлений на обговорення найгостріших питань стосунків із Росією та пошук ефективних шляхів відстоювання у цих стосунках українських національних інтересів. Зокрема, 21-го травня у Києві відбувся круглий стіл на тему «Півтора роки після початку Євромайдану: динаміка ставлення українців і росіян одне до одного». За участі українських та російських соціологів були проаналізовані показники динаміки ставлення українців і росіян одне до одного за даними  соціологічних досліджень в УКраїні та РФ з листопада 2013 до травня 2015-го року. Також фахівці представили свої прогнози щодо динаміки відносин росіян і українців одне до одного у середньо- та довгостроковій перспективі.

У роботі круглого столу, зокрема, взяв участь генеральний директор Київського Міжнародного Інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто. Бачення російської сторони представляли співробітники відділу соціокультурних досліджень соціологічної компанії Левада-центр Олексій Левінсон іCвітлана Корольова та віце-президент Центру політичних технологій Георгій Чижов.

Після деякої перерви комунікаційний майданчик «Україна - Росія: Діалог» провів ще один захід - 10 лютого 2017 року у Києві відбулась прес-конференція на тему «Трикутник Україна – США – Росія: «перезавантаження» розпочалось». Під час прес-конференції політологи - директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк та голова Фонду української політики Кость Бондаренко - проаналізували, як вже змінюються і яким чином зміняться протягом 2017-го року позиції України і Росії в цьому трикутнику з урахуванням нового курсу президента США Дональда Трампа. На заході були представлені найбільш ймовірні варіанти розвитку цих відносин.

Ця прес-конференція була завершальним заходом комунікаціонного майданчику «Україна - Росія: Діалог». Після чого цей проект Інститутом «Діалог» був закритий.