«У справах щодо розслідування злочинів на Майдані накопичено багато свідчень і матеріалів, є підозрювані. І немає лише одного - відмашки, аби все це почало рухатися. А відмашки немає тому, що система само збереглася». Про це директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк сказав 1 квітня під час прямого ефіру на радіо «Ера ФМ».

У справах щодо розслідування злочинів на Майдані накопичено багато свідчень і матеріалів, є підозрювані. І немає лише одного - політичної волі дати відмашку, аби все це почало рухатися. А відмашки немає тому, що система самозбереглася.

Про це директор Інституту Діалог Андрій Миселюк сказав 1 квітня під час прямого ефіру на радіо Ера ФМ.

На думку експерта, шанс запустити повноцінне розслідування злочинів на Євромайдані був відразу після перемоги Революції Гідності - наприкінці лютого минулого року. Проте відразу пішли процеси захоплення Росією Криму, різкий ріст нестабільності у регіонах Сходу та Півдня країни. Тому влада змушена була всі сили направити на забезпечення збереження країни.

В той же час, у нової влади йтодіне було бажання докорінним чином змінювати суспільно-політичну систему в країні. Частиною таких змін й стало би повне розслідування злочинів попередньої влади, й зокрема, проти Майдану. І момент для того, щоб провести такі кардинальні зміни, а не обмежуватись лише змінами косметичними відразу після перемоги Євромайдану був дуже зручний. По-перше, нова влада ще не встигла повністю інкорпорувати себе в стару систему влади. А, по-друге, був великий тиск громадського суспільства на неї, зазначив політолог.

Він також додав, що практично всі провідні фігури нинішньої нової української влади є носіями старої політичної культури часів колишніх президентів країни Леоніда Кучми та Віктора Ющенко. Зокрема, з часом стає все більш помітно, що у президента Петра Порошенко є багато спільних рис із діями на посаді президента його попередника Ющенко, - сказав Андрій Миселюк.