Желание Виктора Януковича делегировать ВР полномочия по решению проблемы Тимошенко имеет целью провести выгодный ему вариант.

Бажання Віктора Януковича делегувати ВР повноважнення щодо вирішення проблеми Тимошенко має на меті провести вигідний йому варіант.

Таку думку в розмові з кореспондентомУкрінформувисловив директор Інституту соціально-політичного проектування Діалог Андрій Миселюк.

Перекладання відповідальності на ВР пов&'язано із намаганням у переговорах із ЄС проштовхнути вигідний варіант вирішення проблеми Тимошенко. Це не помилування, навіть таке часткове, яке запропоновувала місія Кокса-Квасьневського, а виключно відправка Тимошенко на лікування у Німеччину та призупинення (а не скасування) всіх справ проти Тимошенко на час її лікування, - сказав експерт.

На його думку, оскількизаконодавче врегулюванняпитання Тимошенко є дуже складною процедурою і потребуватиме багато часу, Президент розраховує відкласти його остаточне вирішення на період після саміту у Вільнюсі. І при цьому, для європейських партнерів причиною цієї невирішеностіЯнуковичрозраховує назвати неспроможність українських парламентарів оперативно вирішити таке складне питання.

Миселюк також вважає, що у далекій, стратегічній, перспективі крок Януковича пов&'язаний із можливими перспективами повернення Тимошенко до активного політичного життя, де вона буде виступати його головним опонентом. Тому власноруч заздалегідь надавати дуже небезпечному опонентові у руки козир через її звільнення Янукович не бажає. Він чітко визначив свою роль у цьому процесі - це виключно формалізація рішення, яке прийме Верховна Рада, - наголосив політолог.

Джерело:http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ekspert_vr_moge_provesti_prezidentskiy_variant_shchodo_timoshenko_1874446