Єдиний шанс для України запобігти добудові та запуску газопроводу «Північний потік-2» вже в найближчій перспективі - терміново запропонувати Євросоюзу чіткий, грамотно виписаний бізнес-план з модернізації та подальшого використання української газотранспортної системи (ГТС). Про це політолог, директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк сказав 23 квітня в прямому ефірі телеканалу «112.Украіна».

Політолог назвав непродуктивними нинішні спроби офіційного Києва переконати Євросоюз відмовитися від будівництва «Північного потоку-2» і зацікавити ЄС перспективами використання української ГТС. Він нагадав, зокрема, про те, як півтора тижні тому президент Петро Порошенко заявляв: «Будівництво "Північного потоку - 2" - абсолютно економічно безглуздо, це «викидання на вітер» 20 млрд.доларів».

«Не потрібно Європу лякати величезними і для європейців абстрактними цифрами нібито «безглуздих» витрат, перспективами посилення залежності Євросоюзу від Росії в отриманні газу тощо. Замість цього потрібно зуміти донести до ЄС розуміння того, що саме європейці зможуть отримати від України. Євросоюз повинен отримати від Києва чіткий бізнес-план по використанню української ГТС», - сказав Андрій Миселюк.

На думку експерта, в підготовленому українською стороною для Євросоюзу бізнес-плані повинні бути вказані ключові параметри:

• скільки саме газу через українську ГТС Європа буде гарантовано отримувати щорічно;

• яким буде тариф на його прокачування;

• кінцева ціна газу для європейського споживача.

А також принципово важливі для європейців речі:

• що зі свого боку готова зробити Україна для гарантованих поставок обумовлених обсягів російського газу;

• скільки саме грошей, коли і на яких умовах пропонується Європейському союзові вкласти в модернізацію української ГТС.

«Така бізнес-пропозиція від України досі не надійшла до Євросоюзу. При тому, що для отримання хоча б шансів успішно конкурувати з бізнес-пропозицією від «Газпрому» під назвою «Північний потік-2», ця українське пропозиція мала бути підготовлена та  надана ключовим центрам прийняття рішення в ЄС, образно кажучи, навіть не вчора , а ще позавчора. Оскільки Москва вже давно, наполегливо і постійно працює з усіма такими центрами в Євросоюзі. Знаходячи для кожного з них потрібні цільові аргументи і послідовно домагаючись просування реалізації свого «Північного потоку-2», - резюмував експерт.