«Червона лінія» у припиненні війни на Донбасі, яку президент Володимир Зеленський та його команда згідно із їхніми запевненнями начебто «не будуть перетинати за жодних умов», насправді вже перейдена. Є факт: ще 1 жовтня Києвом і де-юре і де-факто схвалений вигідний виключно Росії сценарій врегулювання конфлікту на території «особливих районів Донецької та Луганської областей» з легалізацією там ставлеників Москви в якості офіційної влади. Цей сценарій зовсім не враховує інтереси України».

Про це політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк сказав у прямому ефірі телеканалу «112. Україна».

Керівник «Діалогу» підкреслив, що наразі з боку офіційного Києва є тільки нічим не підкріплені заяви про те, що «інтереси України неодмінно будуть дотримані».

«Влада в особі президента Зеленського, спікера Дмитра Разумкова, голови Комітету ВР з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Богдана Яременка (фракція «Слуга народу») повторює заяви попередника – Петра Порошенко - про те, що спочатку в так званих «ДНР-ЛНР» мають бути виконані умови щодо забезпечення безпеки і тільки після цього тут повинні відбутися вибори. Цьому повторення можна було б тільки аплодувати. Адже саме завдяки категоричній вимозі Порошенко і його команди забезпечити безпеку на цій території перед виконанням політичних вимог у попередні роки Москві за підтримки Німеччини і Франції не вдавалося завершити конфлікт за вигідною Кремлеві «формулою Штайнмайера». Але, роблячи зараз такі заяви лише голослівно, на практиці нинішня влада без обговорення і кулуарно вже «підмахнула» московські умови капітуляції. В жодному документі попередньо не зафіксовані необхідні Україні вимоги: роззброєння незаконних збройних формувань, виведення з української території російських військ, передача кордону під контроль України тощо », - сказав Андрій Миселюк.