У новому бюджеті України на 2020 рік, з одного боку, продовжиться тенденція задоволення так званих «депутатських хотєлок», а з іншого - не відбудеться підвищення виплат бюджетникам.

Про це директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк сказав 4 листопада у прямому ефірі телеканалу «112.Україна».

Не дивлячись на заяви прем’єра Олексія Гончарука про те, що новий бюджет побудований на якісно нових принципах, в цьому документі країна побачить більшість знайомих з часів попередників явища. Зокрема, обмін голосів депутатів «за» бюджет на фінансування у ньому потрібних депутатам питань. Оскільки іншим чином уряд Гончарука отримати необхідну кількість голосів для схвалення держбюджету на наступний рік не зможе.

Ще одна характерна риса бюджета-2020: можливісті маневрів уряду при його підготовці були дуже обмежені. Головних причин дві. Перша: цей та наступний роки є піковими по виплатах по зовнішньому боргу. Тому бюджетникам – вчителям та іншим - не варто очікувати підвищення виплат собі у цьому бюджетові. Друга причина: ніяких реальних кроків задля того, аби дійсно пожвавити економічний ріст, залучити іноземні інвестиції в Україну тощо за півроку після обрання Зеленського президентом не зроблено. У результаті нинішній уряд із невисокою кваліфікацією обмежиться невеликими кількісними, а не якісними операціями на цьому маленькому «грошовому клаптику» наявних ресурсів.