Якщо українська влада прийме однозначне рішення розпочинати практичну реінтеграцію окупованих територій Донбасу (на цей час такого офіційного рішення немає), то саме Київ має спочатку розробити чіткий та реалістичний план виконання цього завдання. Лише потім цей план можна остаточно узгодити з іноземними партнерами нашої країни, обов’язково обнародувати його й приступати до реалізації. 

Про це політолог, директор Інституту «Діалог» сказав під час виступу у прямому ефірі телеканалу «112.Україна».

Він пояснив, що Україна та її іноземні партнери мають принципову різницю до природи врегулювання конфлікту на Донбасі. І відповідно різницю  у способах досягнення своїх цілей. «Україна хоче врегулювати конфлікт на Донбасі із обов’язковим гарантуванням у підсумку цього процесу своїх національних інтересів. А іноземні посередники зацікавлені перш за все владнати цю складну ситуацію якомога скоріше. Їхній головний мотив – «лиш би там швидко наступила тиша, припинили стріляти», - сказав Андрій Миселюк.

Він нагадав, що у 2014 році президент Порошенко вже розробляв саме український план врегулювання конфлікту на Донбасі. Проте потім цей план зазнав суттєвих трансформацій та перетворився на «мирний план Порошенко-Путіна», який у свою чергу став основою для Мінських угод й 2014-го, й 2015-го років.

Коментуючи перспективи врегулювання цього конфлікту у існуючих рамках мінського процесу, політолог зазначив: «За підсумками двох років існування «Мінська-2» доводиться констатувати: цей процес, на жаль, зайшов у тупик. Мінський процес вичерпав свої ресурси як інструмент забезпечення вкрай необхідної у 2015 році нашій країні тимчасової «передишки». Проте зараз Росія використовує можливості мінських угод лише задля того, щоб заморозити цей конфлікт і не допустити його вирішення. Останній на даний момент приклад цього – рішення про визнання паспортів «ДНР»-«ЛНР». І поза всяким сумнівом Москва буде намагатися продовжити цю лінію. Тому потрібна розробка саме Україною якісно нового способу вирішення конфлікту на Донбасі – виходячи із наших цілей і наших національних інтересів».