Лідер парламентської  фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко прийняла рішення про виключення з фракції народного депутата Надію Савченко тільки після того, як дії Савченко почали напряму негативно впливати на політичний імідж та політичні перспективи самої Тимошенко.

Так політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк прокоментував 16 грудня у прямому ефірі телеканалу «112.Україна» рішення фракції «Батьківщина» виключити Савченко.

«Після того, як дії Савченко почали тягнути вниз популярність Тимошенко та рейтинг її політичної сили, «кидати тінь» особисто на політика Тимошенко, лідер фракції й прийняла рішення: цей баласт треба скидати», сказав політолог.

Він зазначив, що рішення Тимошенко поставити Савченко на чолі партійного списку на виборах до Верховної Ради 2014 року на той час було вдалим технологічним ходом керівництва «Батьківщини»: «Тоді до льотчиці Савченко, яка знаходилась у російському полоні було прикуто досить багато уваги. І до справи її визволення долучились й керівництво України, й політики із-за кордону. Тому з точки зору виборчих технологій поставити Савченко як №1 партійного списку було вдалим ходом. Сторони отримали від цієї комбінації своє – «Батьківщина» набрала додаткові голоси на виборах, а Савченко стала народним депутатом».

Він спрогнозував, що наступного тижня Верховна Рада позбавить Надію Савченко повноважень делегата від України у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). «Необхідних 226 голосів за рішення позбавити Савченко права представляти Україну в ПАРЄ у сесійній залі є. Оскільки своїми таємними переговорами із сепаратистами у Мінську Савченко остаточно «перейшла межу», коли її дії ще могли сприйматися у політичному середовищі як виправдані та адекватні», констатував політолог.

Коментуючи політичні перспективи Савченко, експерт висловив думку, що Савченко й надалі буде поєднуватиме політичну діяльність із амплуа громадського діяча-активіста. «Для неї головною є саме публічна діяльність, а політичні можливості вона й надалі буде використовувати задля досягнення цілей», - сказав Андрій Миселюк.

Він підкреслив, що дії та заяви Савченко повністю вкладаються у парадигму Кремля щодо конфлікту на Донбасі.