Поки що Україні не вдалося вийти на траєкторію сталого економічного розвитку, що дозволило би на практиці впевнено забезпечити нові соціальні стандарти, які закладаються в державний бюджет країни на 2017 рік.

Таким чином політолог, директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк прокоментував у прямому ефірі телеканалу «112.Україна» ініціативу прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана збільшити наступного року мінімальну заробітну платню (МЗП) у два рази до 3200 грн.

Він звернув увагу на те, що за прогнозами економістів, у найближчому майбутньому очікуються менші темпи росту економіки України, ніж це передбачалось раніше. Зокрема, політолог нагадав прогноз Національного банку України про зниження росту ВВП у 2017 році до 2,5%.   «Для того, щоб збільшувати МЗП у два рази треба мати гарантовані, «тверді» статті надходжень до бюджету. Такими статтями не є теоретичні надходження від зменшення «тінізації» економіки. Ці надходження не можні чітко прорахувати не за розміром, не за графіком їхнього надходженням по кварталам бюджетного року тощо», зазначив експерт.

 

Політолог також вказав на те, що із своєю пропозицією щодо двократного збільшення МЗП прем’єр виступив вже після того, як проект державного бюджету був підготовлений та поданий до Верховної Ради. «Через це вже зверстаний проект бюджету потрібно фактично заново переписувати, оскільки розмір МЗП закладений у багато показників цього документу», сказав Андрій Миселюк.