Із фракції «Слуга народу» цієї зими вийде значна кількість народних депутатів. Причому на швидкість і форми цього процесу будуть впливати декілька ключових факторів.

Такий прогноз політолог, директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк зробив сьогодні, 2 грудня, в прямому ефірі «Українського радіо».

Він зазначив, що одним з найбільш значимих обставин, що впливають на швидкість «осипання» фракції буде той факт, чи продовжить офіс президента й далі наполягати на введенні для народних депутатів України імперативного мандата. «У разі, якщо ОП буде продовжувати вимагати позбавлення мандатів депутатів за їхній вихід з фракції та/або не підтримку рішень фракції, це призведе до масового виходу народних обранців із «Слуги народу». В першу чергу підуть мажоритарники, але не тільки вони», - упевнений політолог.

Він також вважає, що швидкість виходу нардепів із фракції «Слуга народу» буде залежати від перспектив створення альтернативного депутатського об'єднання, яке анонсували народні обранці, що вже вийшли із «СН». «У разі успішного створення впливового альтернативного об'єднання може прискоритися вихід із «Слуги народу» тих депутатів, уякі же зараз не згодні з політикою керівництва країни - як щодо важливих питань розвитку країни, так і по відношенню до самих народних обранців», - сказав Андрій Миселюк.