Безпековий фактор не є головним пріоритетом «Східного партнерства» Євросоюзу, проте внаслідок «гібридної» агресії Росії проти України та інших країн-членів «Східного партнерства» ці країни змушені постійно співпрацювати разом задля пошуків ефективних відповідей на ці «гібридні» виклики.  Про це політолог, директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк сказав у понеділок у прямому ефірі програми «Порядок денний» Національного радіо України. Дипломат та політик Ігор Осташ, який також брав участь у програмі, підтримав цю тезу Андрія Миселюка.

Зокрема, директор «Діалога» зазначив: «Україна вперше в історії зіштовхнулась із повномасштабної «гібридною» агресією Росії, змогла вистояти та вже більше двох років чинить вдалий опір агресорові. Тому її прикладний досвід є дуже цінним та потрібним іншим країнам «Східного партнерства», проти яких Москва готується та будь-якої миті теж може застосувати такі ж самі заходи, як й проти України. Спільна велика загроза з боку РФ змушує ці країни співпрацювати, координувати свої зусилля у безпековій сфері та разом розробляти заходи по своєму захисту. Проте слід наголосити, що все ж таки безпекова політика не є головною складовою «Східного партнерства». І у рамках цього формату Україна не зможе вирішити нагальні питання своєї безпеки – вони можуть бути вирішені тільки у форматі співпраці нашої країни з НАТО».

«Я погоджуюсь із колегою, що безпекова політика не є основним трендом «Східного партнерства» - зазначив після виступу Андрія Миселюка Ігор Осташ. – Більш того, це партнерство є «різношерстним». Достатньо згадати, що на минулому саміті у Ризі три країни «Східного партнерства» із шести відмовились засудити анексію Криму».