Спільна слідча група з представників п'яти країн із розслідування катастрофи малайзійського літака Боїнг рейсу MH-17 буде змушена шукати нові, неординарні шляхи для того, щоб притягнути до відповідальності російських військових, які знищили два роки тому цивільний літак в небі над Донбасом. Про це політолог, директор Інституту "Діалог" Андрій Миселюк сказав у понеділок в прямому ефірі телеканалу "112.Украіна".

Він скептично оцінив перспективи вирішення цього завдання з використанням традиційних правових механізмів.

"Політико-правова складність для роботи цієї слідчої групи полягає в тому, щоб знайти способи притягти до відповідальності росіян-винуватців знищення малазійського Боїнга 17 липня 2014 року, - сказав експерт. - Оскільки існуючі міжнародні правові інститути не дозволяють успішно впливати на найбільшу державу світу - РФ, яка виступило в цьому інциденті як держава-терорист. І яка з використанням механізмів ООН спочатку успішно провалила спробу створити міжнародний трибунал із розслідування цього злочину, а зараз продовжує блокувати ефективне розслідування катастрофи ".

Політолог додав, що є достатня кількість свідчень того, що саме російські військові знищили два роки тому малайзійський Боїнг російської установкою "Бук". І питання полягає в тому, чи знайде слідча група шлях для того, щоб, із використанням цих доказів притягнути до відповідальності винуватців катастрофи.