І за формою, і за змістом заява народного депутата Надії Савченко про початок нового голодування є піар-акцією її партії "Батьківщина". Про це політолог, директор Інституту "Діалог" Андрій Миселюк сказав сьогодні в прямому ефірі телеканалу "112. Україна".

Експерт підкреслив, що є принципова різниця між акціями протесту у вигляді декількох голодувань, які ув'язнена Савченко провела в російській в'язниці та її нинішнім наміром протестувати в такий самій формі проти політики української влади в питанні обміну військовополоненими.

"Коли громадянка України Савченко незаконно утримується у російській в'язниці і вимагає переглянути політику Росії по відношенню до неї самої та іншим українським політв'язням - це дійсно акція протесту. Коли вона як народний депутат України, представник фракції" Батьківщини "у парламенті дуже голосно, жорстко і безкомпромісно критикує персонально президента України Петра Порошенка - це вже не позиція ув'язненої, яка бореться за свої права і за права інших українців-політв'язнів і військовополонених. У наявності прагнення вирішити цілком конкретні завдання її партії "Батьківщина" та отримати політичні дивіденди", - сказав Андрій Миселюк.

Нагадаємо, що відразу в день повернення Савченко в Україні, Андрій Миселюк спрогнозував, що Савченко разом з лідером її політичної сили Тимошенко займуть активну деструктивну позицію по відношенню до президента Порошенко і його політики на Донбасі.

"Савченко є носієм деструктивного начала, яке буквально збиває з ніг. І спираючись на яке вона змогла вижити і перемогти у протиборстві з російської репресивною машиною. Але, продовжуючи діяти таким же чином в українських реаліях, вона створить своїм фірмовим шаленим рухом опору справжню деструктивну воронку, «чорну діру». У яку зможе затягнути багато. І багатьох. Те, що варіант гри за сценаріями Порошенко повністю виключений, показала вже спільна прес-конференція Савченко і Тимошенко в день звільнення Надії. У особі Савченко Порошенко абсолютно точно отримав дуже серйозного опонента", відзначав 26 травня експерт в своєму блозі.