«РНБО України – це той орган, завдання якого не полягає ані в том, щоб своїми заявами та діями сіяти паніку серед громадян, ані в тому, щоб із усіх сил робити вигляд, що ніяких серйозних загроз не існує. РНБО повинна визначати виклики, які стоять перед державою за загрожують їй, аналізувати ці виклики та готувати адекватні варіанти реагування».

Про це політолог, директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк сказав сьогодні у прямому ефірі телеканалу «NewsOne».

При цьому експерт послався на власний досвід роботи в апараті РНБО України та висловив думку, що Рада нацбезпеки та оборони в цілому професійно справляється із своїми профільними завданнями.

Політолог не погодився з висновками ведучого програми про те, що секретар РНБО Олександр Турчинов свідомо та часто безпідставно перебільшує перелік загроз від агресивних дій РФ в Україні.

«Доводиться визнати, що саме Росія визначає порядок денний у конфлікті на Сході України, а наша країна змушена вже реагувати на цей порядок денний. Ані Україна, ані світ в цілому не можуть у повній мірі та заздалегідь спрогнозувати логіку дій Росії у цьому конфлікті. Оскільки стратегії там немає, а є ряд тактичних кроків – інколи дуже вдалих – задля дестабілізації ситуації в Україні. Ці кроки слідують один за одним і тому РНБО змушена готувати різні варіанти реагування, щоб попередити їхні негативні наслідки», - сказав експерт.