Шокін перебуває вже останні дні на посаді генпрокурора. І він намагається їх використовувати максимально для того, щоб убезпечити і свої позиції, і людей, які представляють собою замкнуту прокурорську касту. Яку намагаються якимось чином дискредитувати або в неї увійти зі своїми правилами інші зовнішні гравці, уособленням яких є той же Сакварелідзе.

 

Протистояння в Генпрокуратурі між генпрокурором Віктором Шокіним та заступником генерального прокурора Давидом Сакварелідзе в ефірі радіостанції Голос Столиці 24 березня прокоментував політолог,директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк.

Сакварелідзе заявив про те, що генпрокурор Шокін має ділові зв'язки з «діамантовими» прокурорами - і саме через це і звільняють слідчих. Ви згодні з такою думкою?

 

― Розмова варто вести не в площині «вірю - не вірю», а чи є можливість довести. Тому що дуже часто озвучуються дуже гучні голослівні звинувачення - цим грішить співвітчизник Сакварелідзе Саакашвілі. Тобто там фігурують багатомільярдні афери. Але тим не менш, ніякі докази не були надані. Тут потрібно враховувати, що, на відміну від Саакашвілі, Сакварелідзе - державний чиновник, тут фігурують юристи. А юристи повинні апелювати виключно мовою доказів. Якщо докази є, роблячи такі гучні заяви, він просто зобов'язаний пред'являти дані.

Якщо Сакварелідзе пред'явить такі дані, тільки після цього можна говорити, що його звинувачення обгрунтовані. Зараз це просто нагадує війну, яка ведеться під килимом, і її ведуть обидві сторони. Кожна користується тими аргументами, якими найкраще володіє. У Шокіна це досконале знання всіх тонкощів внутрішнього устрою ГПУ, а у Сакварелідзе - це гучні і публічні звинувачення, які поки нічим не підкріплюються.

Тобто Шокін дійсно може впливати на роботу слідчих у справі «діамантових прокурорів»?

― У Шокіна козир - це вміння цими тонкощами апаратної налаштування регулювати хід розслідувань, розклад сил всередині ГПУ, як вигідно йому. І тому він дійсно може це виправдати якоюсь внутрішньою реорганізацією, втратою актуальності їх роботи і т.д. Звичайно, з точки зору того, як це вигідно Сакварелідзе, виходить так, що у цих слідчих відбирають можливості довести до кінця справу «діамантових» прокурорів. Йде дуже затяжна, запекла апаратна боротьба.

Потрібно враховувати ще, що Шокін, по всій видимості, перебуває вже останні дні на посаді генпрокурора. І він намагається їх використовувати максимально для того, щоб убезпечити і свої позиції, і людей, які представляють собою замкнуту касту прокурорську, яку намагаються якимось чином дискредитувати або в неї увійти зі своїми правилами інші зовнішні гравці, уособленням яких є той же Сакварелідзе.

Чому ця скандальна ситуація розголошена саме зараз?

― Відповім питанням: чи не тому, що за відставку Шокіна повинен парламент наступного тижня голосувати? Йде боротьба за те, хто буде володіти реальними важелями впливу в ГПУ, хто буде вибудовувати канали з ключовими гравцями - з президентом, з Кабміном, з ВР. По всій видимості, ніяких форс-мажорів не станеться, і крісло генпрокурора через кілька днів уже звільнитися. І тоді вже ця боротьба набуде більш відкриту фазу. Зараз же почалася, можна так сказати, артпідготовка.

Як ви оцінюєте той факт, що заступник генпрокурора закликає громадян вийти на протест проти свого шефа?

― Це є відображенням того, як працює команда Саакашвілі. Тобто у нього відпрацьований цей механізм. Він виступає з гучними звинуваченнями, а потім говорить про те, що ми будемо апелювати до громадян. Це насправді ні що інше, як передвиборна мобілізація першої хвилі. Оскільки цей проект потім обов'язково перейде в створення політичної партії. А заступник генпрокурора, замість того, щоб пред'являти якісь докази, залучати на свій бік ЗМІ, апелює до широких верств населення, каже, що виходите, захистіть нас. Та ж ситуація на місцевих виборах була з заступником Саакашвілі, Сашком Боровиком.

Опубліковано: http://newsradio.com.ua/2016_03_24/SHok-n-vs-Sakvarel-dze-posada-golovi-GPU-zv-lnitsja-v-najblizhch-dn-Miseljuk-6513/