Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради, який 15 березня відхилив проект постанови про відставку прем'єр-міністра Арсенія Яценюка як таку, що не відповідає законодавству, констатував очевидне.

Таку думку висловив політолог, директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк 15 березня у ефірі програми «Порядок денний. Підсумки» Українського радіо.

Експерт нагадав, що лише місяц тому, 16 лютого, депутати не спромоглися відправити уряд у відставку. Відразу після чого спочатку лідер фракції БЮТ Юлія Тимошенко, а потім позафракційний депутат Сергій Міщенко заявили про намір запропонувати постанови про відставку особисто прем’єра Арсенія Яценюка «Сьогодні комітет просто констатував очевидне: такі наміри окремих депутатів  - це ніщо інше, ніж політичні заяви, які під собою юридичного підґрунтя не мають», зазначив експерт.

Миселюк зазначив, що Законом про уряд визначено підстави, внаслідок яких настає відставка Кабінету міністрів: прийняття Верховною Радою резолюції недовіри Кабінету міністрів, відставка премʼєр-міністра, смерть премʼєр-міністра.

 

Він також нагадав, що час від часу лідер фракції БПП Юрій Луценко наголошує, що прем’єр має добровільно подати у відставку. «До цього прем’єра Яценюка закликав і президент Порошенко перед голосуванням 16 лютого. Отже президент ті БПП намагаються представити це виходом із ситуації. 14 березня більш чітко окреслив свою візію із цього приводу прем’єр Яценюк: якщо буде кандидатура прем’єра, яка буде мати за собою 226 голосів, тоді він може вже розглядати питання, щоб добровільно подати у відставку".