Рівень популізму навіть за часів Ющенка був нижчим і не настільки масштабним. Причому Опозиційний блок не підвищує свій рівень популізму, він його постійно тримає на середньому рівні. А ось Саакашвілі і «Батьківщина» змагаються за перше місце. І у них реально зашкалює рівень обіцянок.

 

 

Про це директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк сказав в ефірі радіостанції Голос Столиці.

Шість політичних партій пройшли б до Верховної Ради, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі. За опитуванням соціологічної групи «Рейтинг», найбільшу кількість голосів набрала би партія «Батьківщина» - 13%. На другому місці Опозиційний блок - його б підтримали 11% опитаних українців.

Цікаво, що політична партія Михайла Саакашвілі набрала б 10% підтримки, а «Блок Петра Порошенка« Солідарність» опинився лише на п'ятому місці з 9% голосів.

Результати опитування в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк.

Як ви прокоментуєте результати опитування соціологічної групи «Рейтинг»?

― Вони піднімають питання довіри до соціологів. Оскільки говорити про те, що кардинально змінилася ситуація за останні два тижні, не доводиться. А тоді зафіксували зовсім іншу розстановку: БПП був на першому місці, на другому «Батьківщина». Зараз виходить, що «Батьківщина» і Опозиційний блок переміщаються на перший план.

Те, що ще не створена партія Саакашвілі перебуває в трійці лідерів симпатій українців, про що говорить?

― Це говорить про те, що є запит на силу, яка буде домагатися справедливості, яка після Євромайдану так і не була досягнута. По-друге, ця сила потрапила абсолютно в яблучко, коли вона говорить, що буде ефективно боротися з корупцією. І, нарешті, у Саакашвілі імідж вдалого реформатора в Грузії.

Українці досі «люблять вухами»?

― Звичайно. Чим більше рівень популізму, тим більше симпатій. До речі, серед цих трьох сил Опозиційний блок не підвищує свій рівень популізму. Він його постійно тримає на середньому рівні. А ось Саакашвілі і «Батьківщина» змагаються за перше місце. І у них реально зашкалює той рівень обіцянок.

Наскільки серйозним дзвіночком для президента є падаючий рейтинг його політсили?

― Це вагомий привід для того, щоб не прагнути дострокових виборів. Що Петро Порошенко і не робить. Оскільки зараз вже зрозуміло, що не зможе БПП повторити свій результат на виборах 2014 року. Питання, звичайно, ще в тому, наскільки президент і його оточення усвідомлюють, що такі оцінки - відображення того, як українці сприймають політику президента, його реформи.

А у провладної політсили в Україні коли-небудь були високі рейтинги?

― Звичайно. Коли Ющенко прийшов до влади, у нього і на Сході, який ставився до нього вороже, і на Півдні, не кажучи вже про Захід і Центрі, рейтинги були дуже високі. Але він примудрився буквально за 3-4 місяці розгубити їх істотно. Ефект завищених очікувань, звичайно, грає злий жарт. А влада при всьому бажанні не могла б змінити за, припустимо, півмісяця, навіть два місяці кардинально життя людей. І тоді починається протверезіння у тих, хто повірив красивим обіцянкам. А зараз рівень популізму взагалі безпрецедентний. Навіть за часів Ющенка він був нижчим і не таким масштабним.

Якби Саакашвілі не критикував владу, він був би в трійці лідерів соцопитування?

― Навряд чи. Саакашвілі знають всі, тому що він має грамотний і якісний піар.

Сьогодні помінялися методи піар-кампаній?

― В цілому, звичайно, набір особливо не змінився. Єдине, що зовсім вже масштабні обіцянки. І набір заяв популістів теж різношерстий, що важко навіть виділитися.

Опубліковано: http://newsradio.com.ua/2016_04_15/Rejtingi-part-j-Saakashv-l-Batk-vshhina-bjut-rekordi-popul-zmu-Miseljuk-9558/