Найближчим часом питання надання особливого статусу Донбасу виноситись на голосування в сесійний зал Верховної Ради не буде. Такий прогноз політолог, директор Інституту «Діалог» зробив у прямому ефірі телеканалу «112.Україна».

Він не погодився із думкою лідера партії «Свобода» Олега Тягнибока про те, що українське керівництво вже прийняло рішення про надання Донбасу особливого статусу і найближчим часом спробує його реалізувати, для чого саме зараз шукає необхідні голоси народних депутатів для підтримки цього рішення.

«Влада знайшла спосіб, як можна це питання відкласти у «довгу шухляду», коли 51 депутат з провладних фракцій у січні цього року направили подання до Конституційного суду.  І у березні КС визначив, що зміни до Конституції (у тому числі щодо децентралізації та особливого статусу Донбасу) можуть бути прийняті у другому читанні на будь-які сесії після прийнятті законопроекту у першому читанні», сказав експерт.

Він зазначив, що у президента Порошенка зараз немає і найближчим часом не з’явиться необхідної кількості голосів депутатів за підтримку рішення про особливий статус Донбасу. Експерт також переконаний у тому, що «немає й справжнього бажання влади зробити цей, м’яко кажучи, непопулярний и загрозливий для перспектив збереження цієї влади крок».

Коментуючи нещодавнє висловлення віце-президента США Джозефа Байдена про згоду української влади надати особливий статус Донбасу, політолог зазначив: «Дійсно Україна зобов’язалась надати особливий статус Донбасу. Проте це відбулось не зараз - зобов’язання України про особливий статус Донбасу були зафіксовані в 11 та 12 пунктах Мінських угод 2015 року. І тут важливе те, що українська влада неодноразово чітко висловлювала свою позицію: спочатку виконання безпекової складової цих угод і  тільки після цього перехід до їхніх політичних пунктів. Тут позиція Києва аніяких змін не зазнала».

Андрій Миселюк висловив думку, що віце-президент Байден мав на увазі саме це – готовність української сторони і зараз розглядати питання про особливий статус Донбасу у комплексі з виконанням всіх інших пунктів Мінських угод.