Сам по собі факт того, що МВФ після більш, ніж річної затримки, нарешті, виділив Україні черговий транш - однозначно позитивний факт. Однак, є цілий ряд важливих нюансів, які не дозволяють говорити про усунення проблем у взаєминах з Фондом і про райдужні перспективи співпраці нашої країни з МВФ. Таку думку політолог, директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк висловив 15 вересня в прямому ефірі радіостанції «Голос столиці».

«Перший нюанс стосується паузи між нинішнім, третім траншем за Програмою розширеного фінансування EFF і попереднім другим траншем. Вона склала більше року. І весь цей час офіційний Київ запевняв, що «гроші ось-ось будуть, залишилося узгодити технічні деталі». Однак коштів, всупереч запевненням високопоставлених чиновників весь цей час в Україну від Фонду не надходило. Що свідчить про наявність значних труднощів у виконанні вимог МВФ», - сказав Андрій Миселюк.

Другий нюанс, за його словами, полягає в розмірі виділеного траншу. «Спочатку планувалося і багаторазово озвучувалася Києвом, що Україна отримає третій транш в тому ж розмірі, що і другий - 1,7 млрд.доларів. Однак, починаючи з червня, вітчизняні чиновники почали оперувати більш скромною цифрою в 1 млрд. У підсумку ця сума і була виділена Фондом», - сказав політолог.

І третій нюанс - у МВФ залишилися як і раніше серйозні зауваження щодо виконання Україною своїх зобов'язань, взятих на себе за програмою EFF. І транш був виділений авансом - Україна так і не виконала деякі з умов отримання коштів.

На завершення політолог підкреслив, що, незважаючи на наявність цих нюансів, факт виділення нашій країні грошей МВФ стане позитивним сигналом для інших іноземних кредиторів та інвесторів.