На цих місцевих виборах адміністративний ресурс буде використовуватися досить широко. Коли губернатор очолює ще і список партії влади у області, то це пряма дорога до того, щоб використовувати адміністративний ресурс для додаткового посилення цієї партії.

Одеський губернаторМихайло Саакашвіліможе взяти участь у виборах до Одеської обласної ради. Є ймовірність, що саме він очолить об&'єднаний список від партій УДАР і Блок Петра Порошенка. Про це повідомив заступник глави фракції БППІгор Кононенко.

Кононенко повідомив, що з Саакашвілі це питання вже обговорювалося, але згода поки не отримана. Крім того, пан Кононенко анонсував, що спільний з&'їзд партій БПП і УДАР відбудеться 27 серпня.

Чи погодиться Саакашвілі взяти участь у місцевих виборах, в ефірі радіостанціїГолос Столицірозповів політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування ДіалогАндрій Миселюк.

Чи справді Саакашвілі може очолити об&'єднаний список двох партій?

—Пропозиція очолити список обумовлена чітко працюючою технологічною закономірністю, що список має очолювати фігура рейтингова і популярна. Оскільки він стає обличчям цієї політичний сили, має популярність, у нього є свій ресурс підтримки, то це підсумовується з ресурсом підтримки політичної сили. У підсумку виходить результат дуже навіть непоганий.

Наскільки це буде законно, адже кандидати на деякі посади повинні не менше п&'яти років поспіль прожити в Україні?

—Йдеться про тих, хто буде обіймати посади в системі виконавчої влади. А оскільки Саакашвілі вже перебуває на посаді губернатора, то тут перешкод немає.

Чи можливе використання адмінресурсу в такому випадку?

—Звичайно, на цих місцевих виборах адміністративний ресурс буде використовуватися, причому досить широко. Коли губернатор очолює ще і партійний список, то це пряма дорога до того, щоб використовувати адміністративний ресурс для додаткового посилення цієї партії.

На яких умовах Михайло Саакашвілі може погодитися очолити об&'єднаний список?

—Зараз йде процес переговорів, у ході якого сторони мають узгодити умови. Я так розумію, що Саакашвілі висуває свої попередні умови, на яких він готовий очолювати список. Адже Саакашвілі має ресурс не тільки в плані наявних у нього повноважень, але ще й ресурс свого рейтингу. Імовірність того, що Саакашвілі виявиться на чолі списку, дуже висока.

Які шанси у об&'єднання Солідарності та УДАРу здобути перемогу на місцевих виборах?

—Це вибори не парламентські і не президентські, де буде один конкретний результат. У більшості областей це об&'єднання виступить вдало, воно буде лідером цих виборів. А ось у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій областях не все так райдужно і перспективно для цієї партії влади, оскільки існує підтримка Опозиційного блоку та інших сил, які будуть розкручуватися на уламках Партії регіонів. Тим більше, що після парламентських виборів партія влади не проводила необхідної роботи для того, щоб піднімати свою популярність і претендувати на більший результат. Що стосується центральних і західних областей, то там буде все, як кажуть, в ажурі. Провладна об&'єднання там буде лідером і гідно виступить.

Источник: Радіостанція Голос столиці,http://newsradio.com.ua/2015_08_17/M-scev-vibori-Saakashv-l-torgu-tsja-za-uchast-u-viborch-j-kampan-ekspert-4831/