Сакварелідзе виступає як носій якісно нових підходів, які неприйнятні ні для Шокіна, ні для Гузиря. Конфлікт нікуди не подівся, він просто перейшов в приховану, латентну форму — і триватиме далі.

Перший заступник генерального прокурораВолодимир Гузирпішов у відставку. За його словами, причиною такого рішення став політичний тиск.

Відставку Володимира Гузиря генеральний прокурорВіктор Шокінприйняв. Цікаво, що голова відомства відразу ж назвав ім&'я наступника Гузиря. Першим заступником генпрокурора ставЮрій Севрук.

Що змусило Володимира Гузиря подати у відставку, в ефірі радіостанціїГолос Столиці розповів політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування ДіалогАндрій Миселюк.

Як ви можете прокоментувати відставку першого заступника генпрокурора України Володимира Гузиря?

—Це безпосередньо пов&'язано зі спробами відправити у відставку самого генпрокурора. Якщо звернути увагу на основні меседжі, які вони зробили на своїй спільній прес-конференції, то мова йшла ще й про порушення кримінальних справ проти екс-регіоналів, а також про те, що практично— ключове слово практично— складені документи щодо притягнення до відповідальності Януковича і його найближчого оточення. Тобто зараз генпрокурор Шокін розвинув гарячкову діяльність з метою залишитися на своєму посту. І в цій ситуації він був просто змушений пожертвувати своєю правою рукою Гузирем, з яким у них, загалом, була повністю злагоджена взаємодія. Звичайно, після втручання Гузиря у справу слідчих, яку ті вели проти прокурорів-хабарників, шансів залишити його на посаді у Шокіна не було.

Після призначення на посаду одного із заступників генпрокурора Давида Сакварелідзе в ГПУ виник конфлікт інтересів. Це може бути реальною причиною відставки?

—Це і є той самий великий привід, який привів до цієї відставки. В цей конфлікт був змушений втрутитися президент, проте суперечності залишилися, бо Сакварелідзе виступає як носій якісно нових підходів, які неприйнятні ні для Шокіна, ні для Гузиря. Конфлікт нікуди не подівся, він просто перейшов в приховану, латентну форму— і триватиме далі.

Чи варто очікувати інсайдерської інформації від Гузиря?

—Звичайно. З урахуванням того, що у нього 29 повних років роботи в ГПУ, у нього величезний масив даних, у нього знання таємниці роботи ГПУ, тому він буде захищатися. І в хід, звичайно, підуть різні інструменти. Можливо, один з перших— злив інсайдерської інформації, якої у нього дуже багато.

Чому на місце Гузиря призначили Юрія Севрука?

—Він більш компромісна фігура. Реформаторська частина ГПУ спочатку не сприймала фігуру Гузиря, а у Севрука більше шансів знайти якісь точки дотику, і я так прогнозую, що до вересня ніяких активних дій у ГПУ не буде. Це позначив і генпрокурор, коли було дуже багато заяв про те, що будуть нові напрямки про зняття депутатської недоторканності з колишніх членів ПР. Все це відстрочено до вересня.

Джерело: Радіостанція Голос столиці, http://newsradio.com.ua/2015_07_28/M-seljuk-Konfl-kt-Sakvarel-dze-SHok-na-v-GPU-perejshov-v-prihovanu-formu-0548/