Про причини невдоволення роботою міністрів в ефірі радіостанції «Голос Столиці» розповів політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк.

Про причини невдоволення роботою міністрів в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування Діалог Андрій Миселюк.

Як ви вважаєте, про що свідчать ці заяви від Блоку Петра Порошенка щодо претензій до деяких міністрів?

— Вони свідчать про те, що виправдовується анонс, який зробив лідер фракції Блок Петра ПорошенкаЮрій Луценкоще півтора місяці тому. Він говорив, що перестановки до парламентських канікул можливі, що вони будуть відбуватися в Кабміні. Правда, він говорив, що вони будуть точкові, а зараз ми бачимо, що пішов такий ось сніжний ком.

На вашу думку, кого з міністрів дійсно можуть звільнити, а кого залишать?

— Тут зовсім різна природа претензій, тому їх не можна змішувати в одну купу. Наприклад, міністр охорони здоров&'я Квіташвілі довгий час вважався компромісною фігурою, але він витратив уже кілька місяців на те, щоб тільки попередньо відзвітувати про ситуацію і анонсувати, що якісь реальні зміни будуть або в другій половині поточного року, або в наступному році. Тобто загалом змін не було, навіть тендерні процедури проходили із запізненням.

Тепер що стосується претензій до Авакова. Після того, якПетро Порошенкодомігся відставки глави СБУВалентина Наливайченка, він взявся за те, щоб поставити стовідсотково свою людину і в МВС.

Що стосується міністра оборони, то приводом був скандал зі спецротою Торнадо. Але це інформаційний привід, це не причина відставки. В цілому ми зараз бачимо, що виник певний застій і в реформуванні армії, і в успіхах на Донбасі, тому, швидше за все, буде вже новий призначенець.

Як ви вважаєте, чи є нові кандидатури на цю посаду?

— У нас є достатньо велика кількість бажаючих сісти в міністерське крісло, що спостерігалося під час попередніх призначень, а зараз це буде ще більш яскраво виражено, оскільки зараз не так багато посад звільнилося. Що стосується Богомолець, на мій погляд, вона навряд чи буде міністром охорони здоров&'я, тому що тут потрібен дійсно хороший адміністратор, який зможе запустити необхідні перетворення. Що стосується міністра внутрішніх справ, то, як я вже говорив, Петро Порошенко буде просувати якогось свого ставленика.

Джерело:радіостанція Голос столиці,

http://newsradio.com.ua/2015_06_30/Zv-lnennja-SHevchenka-ce-t-lki-pochatok-Nastupnij-Kv-tashv-l-deputat-4510/