Напередодні підписання Угоди про асоціацію з ЄС Інститут «Діалог» провів у квітні 2014 року серію публічних заходів із вивчення наслідків цього кроку для мешканців Харківської, Дніпропетровської та Донецької областей.

Напередодні підписання Угоди про асоціацію з ЄС Інститут «Діалог» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» провів у квітні 2014 року серію публічних заходів із вивчення наслідків цього кроку для мешканців Харківської, Дніпропетровської та Донецької областей.

Метою проекту було просування серед населення трьох найбільших східних регіонів порядку денного, який буде адекватний реальним викликам процесу євроінтеграції.

З тематики наслідків зближення з Євросоюзом для населення і промисловості Сходу країни у містах Харкові, Донецьку та Дніпропетровську відбулись різноманітні публічні заходи - круглі столи, дебати, прес-конференції.

Була відпрацьована схема запуску постійно діючих комунікаційних майданчиків між Центром і регіональними елітами Сходу країни в умовах значної суспільно-політичної нестабільності. Зокрема, у момент проведення заходів у Харкові та у Донецьку екстремістами були захоплені будівлі Харківської та Донецької обласних держадміністрацій.

Незважаючи на ці складнощі, організатори проекту виходили з того, що практичну роботу в проблемних регіонах Сходу потрібно проводити невідкладно. Оскільки необхідно активна практична протидія спробам відокремити східні регіони від обраного європейського шляху країни.

Цільовою аудиторією заходів проекту були студенти провідних вузів трьох регіонів. У кожному із міст за їхньої участі пройшли студентські дебати. Тематика дебатів стосувалася переваг і викликів для регіону і його жителів від підписання Угоди про асоціацію з ЄС. На обговорення виносилися питання:

Як повинні бути враховані в угоді з Євросоюзом інтереси індустріальних регіонів Сходу України?

Що отримають студенти області від підписання угоди про асоціацію?

Чи зможуть індустріально розвинені області Сходу України зберегти свій промисловий потенціал в ході зближення з Євросоюзом?

Чи зможуть регіони Сходу України після підписання Угоди з ЄС і надалі розвивати взаємовигідні відносини з Росією?

Які конкурентні переваги допоможуть областям індустріального Сходу країни пройти непростий процес пристосування до європейських стандартів економічного життя?

Під час подіумних дискусій на тему «Перспективи та виклики для населення промислових регіонів Сходу країни після підписання угоди про асоціацію» обговорювалася складна суспільно-політична ситуація, яка склалася у ряді регіонів Східної України та її вплив на темпи і зміст процесу євроінтеграції в цих регіонах. На заході також обговорювалися практичні наслідки для жителів регіонів у ході євроінтеграції у політичній, економічній, соціальній, освітній та інших сферах.

У заходах брали участь дипломати-представники країн ЄС, експерти, науковці.

Після закінчення проекту Інститут «Діалог» продовжує використовувати досвід створення комунікаційних майданчиків у кризових умовах дестабілізації ситуації на Сході України. Їхне завдання - підтримка високого рівня комунікації та постійного діалогу Центру з елітами та суспільством східних та південних регіонів України, встановлення довіри, громадянського миру та підтримка процесів європейської інтеграції в східних регіонах.

Проект був здійснений за підтримки Міжнародного фонду "Відродженння"