«Боротьба із корупцією в ЖКГ Києва: поточний стан та перспективи» - круглий стол на таку тему провели 12 жовтня Інститут соціально-політичного проектування «Діалог» та Антикорупційна рада при Київському міському голові.

У роботі круглого столу взяли участь:
  • Катерина САРКІСОВА, директор Київського комунального концерну «Центр комунального сервісу»;
  • Олексій РЕЗНІКОВ, секретар Київради, заступник голови Антикорупційної ради при Київському міському голові;
  • Ольга МАКСИМЕНКО, президент Експертної міжгалузевої асоціації України;
  • Георгій ЧИЖОВ, віце-президент, голова Українського бюро Центру політичних технологій (Росія);
  • Дмитро КОРЧАК, президент громадської організації «Київський центр сприяння розвитку ОСББ»;
  • Василь ЛІМАН, президент Асоціації управителів житла;
  • Олександр ВАЩИНСЬКИЙ, «Федерація роботодавців ЖКГ м.Києва»;
  • Олександр РУБАНОВ, президент Спілки фахівців із нерухомого майна України;
  • Тетяна БОЙКО, експерт «Реанімаційного пакету реформ», громадська організація «Опора».

Модератором круглого столу виступив директор Інституту «Діалог» Андрій МИСЕЛЮК.

На заході були розглянути питання реформування сфери ЖКГ Київа, активний етап якого розпочався після рішення Київради від 9 жовтня 2014 р. зі створення центрів із обслуговування споживачів та керуючих компаній з обслуговування житлового фонду в усіх районах столиці.

Як зазначила у своєму виступі директор комунального концерну «Центр комунального сервісу» Катерина Саркісова, мета цих кроків — забезпечити прозорість надання послуг ЖКГ, надати споживачам інструмент впливу та контролю за дотриманням певного рівня їх якості та безпеки. Вона також зазначила, що поки що передчасно говорити про результати реформування сфери ЖК послуг у столиці, оскільки часу пройшло ще не дуже багато.

Секретар Київської міської ради, заступник голови Антикорупційної ради при Київському міському голові Олексій Резніков підкреслив необхідність усунути корупційні можливості при існуючому порядку роботи постачальників послуг ЖКГ.

Він зазначив, що боротьбо із корупцією на постійній основі займається Антикорупційна рада у рамках нового етапу реформування сфери ЖКГ у столиці. Резніков підкреслив, що уже розпочалася перевірка всіх керуючих компаній з обслуговування житлового фонду на наявність корупційної складової. Особливу увагу буде приділено тендерним закупівлям із надання всіх послуг у сфері ЖКГ.

Президент Експертної міжгалузевої асоціації України Ольга Максименко детально розглянула перспективи створення єдиного стандарту якості послуг, що надаються постачальниками послуг ЖКГ у місті Києві, а також створення відкритого публічного переліку (реєстру) таких постачальників, які підтвердили відповідність визначеним та затвердженим вимогам до них на міському рівні: «Уніфікація вимог до постачальників ЖК послуг, прозорі умови проведення конкурсів на обслуговування будинків є підґрунтям забезпечення рівних прав споживачів на отримання таких послуг.

Потрібен дієвий механізм впливу кінцевого споживача послуг на якість та безпеку цих послуг. Вирішенню цього завдання служить «Оцінка постачальника» - вона відбувається через оцінку його відповідності вимогам до якості роботи, результатів діяльності».

Про закордонний (російський) досвід вирішення цих питань розповів Георгій Чижов, віце-президент, голова Українського бюро російського Центру політичних технологій. Він зазначив, що Росія раніше, ніж Україна, розпочала спроби створити єдині стандарти послуг ЖКГ та реєстру компаній, що надають такі послуги. «Проте сьогодні Україна та Росія знаходяться приблизно на одному етапі реформування цієї сфери», сказав Чижов.

Президент Громадської організації «Київський центр сприяння розвитку ОСББ» Дмитро Корчак у своїй доповіді зупинився на сучасному стані функціонування ОСББ у Києві та перспективах створення таких об’єднань з урахуванням вступу в силу 1 липня 2016 нових законодавчих норм у цій сфері.

Круглий стіл проходив у конференц-залі Оболонської районної державної адміністрації. Планується, що у наступному місяці Інститутом «Діалог» та Антикорупційною радою при Київському міському голові буде проведений круглий стіл на цю ж тематику у Шевченківському районі Києва.