Найбільший вплив на роботу нинішньої Верховної Ради має президент Петро Порошенко і найбільші вітчизняні фінансово-промислові групи. Такі дані опитування провідних українських експертів на тему "Який будуть парламентська коаліція і опозиція в 2016 році - причини і наслідки коаліційної кризи", в якому взяв участь директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк.

 

Опитування з 24.09.15 по 11.10.15 проводив Український Інститут аналізу та менеджменту політики (УІАМП).

Представлені УІАМП результати опитування окреслили основні причини коаліційної кризи, виявили цікаві тенденції щодо інтересів основних фігур нинішнього парламенту та їх впливу, спрогнозували склад майбутньої коаліції та опозиції, а також можливу дату позачергових парламентських виборів.

На думку експертів, президент Петро Порошенко має найбільший вплив на роботу парламенту. Рівень його вплив склав 24,32%. Слідом за ним йдуть фінансово-промислові групи - 21,73%.

 

В оцінці причин кризи перші місця отримали такі фактори, як «вплив інтересів промислово-фінансових груп на кожну з фракцій» (18,76%) і «дії президента» (16,35%). Найменшу провину експерти вважають на іноземний вплив (2,66%).