«Закон про штрафи для власників бізнесу, якщо він обслуговує людину без маски - не чітко виписаний юридичний документ. Який залишає широке поле для маніпуляцій, зловживань та різних трактувань цих вимог». Про це політолог, директор Інституту «Діалог» сказав 14 січня 2021 року під час виступу в прямому ефірі на телеканалі «Україна 24».

«Оскільки залишаються можливості для зловживань, спроб за рахунок хабарів підприємців правоохоронцям вирішити конфліктні ситуації, «зам’яти скандал» тощо», - сказав Андрій Миселюк.

Крім того, додав експерт, ніхто не скасовував прийнятий у листопаді минулого року закон про штрафи  за неносіння захисних масок у громадських місцях. І його норму про те, що штрафи за не носіння масок громадянам виписується тільки і виключно після попередження від правоохоронців про необхідність надягти її. І тільки після цього може складатися протокол про правопорушення, зазначив Андрій Миселюк.

У свою чергу виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Анна Дерев’янко, яка долучилась до обговорення цього питання по Scype-зв’язку погодилась із позицією керівника «Діалогу».

«Повністю згодна із тим, що було сказано у студії, - сказала вона. - Спроба штрафування бізнесу не є суперсправедливою. Адже що робити, якщо бізнесмен упустив до себе у приміщення людину у масці, а потім ця людина маску зняла? І тоді виникає багато конфліктних ситуацій і загроз (чи спокус) вирішити їх у корупційний спосіб. Це захід, який не допомогає бізнесу, а заважає. І спроба перекласти з громадянина на бізнес зобов’язання оберігати здоров’я людини».

Отже, підсумував директор «Діалогу», закон про штрафи бізнесменам за громадян без маски створює для бізнесменів суттєві перешкоди. Оскільки надає правоохоронцям можливості на свій розсуд трактувати його положення. І можливості «домовлятися» із підприємцями про їхнє застосування чи не застосування.

При цьому навмисно ігнорується норма закону про особисту відповідальність громадянина за не носіння маски і більш-менш розумні (порівнюючи із весною минулого року) штрафи саме громадянинові за це правопорушення. Замість цього влада намагається ускладнити бізнесменам умови їхньої діяльності - й без того надзвичайно складні в нинішніх умовах.