Зміни до Конституції у другому читанні щодо децентралізації та особливого статусу Донбасу на нинішній сесії Верховної Ради ухвалені не будуть. Такий прогноз директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк зробив 18 січня у прямому ефірі телеканалу «112.Україна».

 

«Ці зміни ухвалені не будуть – 300 голосів за них просто немає. Тому що ще головування у першому читанні 31 серпня минулого року показало: є непримиренні протиріччі між тими, хто готовий підтримати децентралізацію – навіть в тому варіанті, який запропонував президент Порошенко – і тими, хто категорично не сприймає ідею президента про закріплення у Конституції особливого статусу Донбасу. Після серпневого голосування влада нічого не зробила задля того, щоб це протиріччя вирішити», пояснив свою думку експерт.   

Він пояснив, що для досягнення позитивного результату і отримання 300 голосів за конституційні зміни влада мала відразу після серпневого голосування вести серйозну роботу задля досягнення політичного компромісу навколо ідеї підтримки конституційних змін у другому читанні. «Владі удалось у першому читанні протиснути неприродне поєднання децентралізації та особливого статусу Донбасу. Але цей трюк вона змогла провернути тільки один раз. Вдруге зробити це їй вже не вдасться».