Найближчим часом не варто очікувати оприлюднення фільму-розслідування групи Bellingcat щодо зриву операції по «вагнерівцям».

 

Таку думку висловив політолог, директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк в інтерв’ю журналістам.

«Контекст ситуації навколо України серйозно змінився, починаючи із середини минулого місяця. Це пов’язано із початком процесу постійного нарощування російської військової присутності біля українських кордонів та в окупованому Криму, а також одночасною із цим нарощуванням активізацією  проросійських бойовиків на лінії зіткнення на Донбасі. В цих умовах Захід намагається всіляко підтримати українське керівництво та стримати військову активність Росії», - підкреслив політолог.

У переліку таких кроків із підтримкою позиції офіційного Києва він, зокрема, назвав телефонні розмови президента США Байдена та прем’єра Великої Британії Бориса Джонсона із президентом України Зеленським, заяву очільника НАТО Єнса Столтенберга про те, що альянс твердо підтримує суверенітет та територіальну цілісність України. А також заяву керівника Пентагону Ллойда Остіна, який у розмові із українським колегою Андрієм Тараном запевнив, що США будуть підтримувати Україну у питаннях територіальної цілісності та захисту від російської агресії.

«В умовах такої одностайної підтримки офіційного Києва у складний для України момент вихід фільму-розслідування Bellingcat щодо зриву операції по «вагнерівцям» стане серйозним ударом по позиціях українського керівництва -перш за все, президента Володимира Зеленського та керівника його Офісу Андрія Єрмака. І одночасно стане потрібним Росії аргументом задля дискредитації дій керівництва України та можливої військової активізації дій проти нашої країни», - додав Миселюк.

Він переконаний, що у таких умовах, незважаючи на формальну незалежність Bellingcat від політичного та військового керівництва Великої Британії останні мають і обов’язково використають необхідні важелі впливу для того, щоб переконати цю групу щонайменше відкласти обнародування результатів свого розслідування.