Атакуючи Ігоря Кононенка, Андрія Іванчука та інших впливових політиків з нинішньої владної команди, олігархи намагаються відбілитися і перевести негатив на владу, показуючи, що на зміну їм прийшли "нові олігархи", вважає Андрій Миселюк. Останні події свідчать про загострення протистоянням між олігархами, які контролюють значну частину депутатів, та президентсько-прем’єрською командою.

Таку думку в коментарі Еспресо.TV висловив політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог" Андрій Миселюк.

 

"Олігархи хочуть як мінімум дочасних парламентських виборів, як максимум – дочасних президентських. У них в руках всі телеканали, газети, сайти і вплив на значну частину парламенту. До складу «широкої опозиції» входить три крила – "Самопоміч", "радикали" Ляшка, "УКРОП" і "Відродження", за якими стоїть Коломойський, "Опозиційний блок" - проект Фірташа-Льовочкіна-Ахметова і «Батьківщина», які розхитують ситуацію на темі тарифів. Щодо ролі "Свободи" - після подій 31 серпня взагалі дуже багато запитань. Усі дрібні партії та "Опоблок" вважають, що їм вигідні перевибори", - вважає Миселюк.

На його думку, атакуючи Ігоря Кононенка, Андрія Іванчука та інших впливових політиків з нинішньої владної команди, олігархи намагаються відбілитися і перевести негатив на владу, показуючи, що на зміну їм прийшли "нові олігархи".  За словами експерта, ця політична технологія працює слабко, оскільки їхні можливості набагато менші. Крім того, вони невідомі пересічним громадянам, на відміну від того ж Фірташа.

Миселюк також звернув увагу на активне продукування в цій боротьбі "фейків" і технологію "навішування звинувачень". Останній приклад стосується атаки безпосередньо на президента  і прем’єра - коли одне вітчизняне видання написало, що на брифінгу віце-президент США Дж.Байден начебто розкритикував Порошенка і Яценюка за стан боротьби з корупцією. Хоча брифінг Байдена був публічним, а віце-президенту США довелося спростовувати відвертий "фейк". Але, як кажуть, післясмак залишився", - зазначив Миселюк.

В якості ще одного прикладу експерт навів кампанію навколо депутата з фракції «Народний Фронт» Миколи Мартиненка. "Через його колегу по коаліції, колишнього журналіста, якого в пресі пов’язують з російським олігархом Костянтином Григоришиним, проти Мартиненка вже давно ведеться інформаційна кампанія по начебто  розслідуванню у Швейцарії. Втім, це так і не отримало жодного документального підтвердження. Але можна прогнозувати появу звинувачень проти інших представників влади", – прогнозує політолог.

"Дивно, але у цю велику гру включився Михайло Саакашвілі. Незрозуміло, навіщо це йому. Посісти прем’єрську посаду він все одно не зможе. Можливо, у такий спосіб він просто відволікає увагу від відсутності результатів на Одещині", - припускає політолог.   

Джерело: телеканал Еспресо.TVhttp://espreso.tv/news/2015/09/22/oligarkhy_khochut_perevyboriv_ne_lyshe_parlamentu_ale_y_prezydenta_ekspert