У блокаді Криму першу скрипку грають кримськотатарські організації і саме лідери Меджлісу. А «Правий сектор» від самого початку виконував функції підрядника, він не визначав ні зміст порядку денного, ні подальший перебіг подій.

 

Активісти «Правого сектору» не дали відновити постачання електроенергії на півострів Крим. Працівники «Укренерго» намагалися підготувати лінії для запуску струму, однак їм вдалося встановити тільки запобіжники.

Нагадаємо, що Петро Порошенко раніше заявляв, що аварійне електропостачання Криму однією з чотирьох гілок буде відновлено найближчим часом. А депутат Ради Рефат Чубаров підтвердив, що учасники блокади Криму дали згоду на постачання електроенергії високовольтною лінією «Каховка-Титан».

Чому обіцянки політиків розійшлися зі справою, в ефірі радіостанції Голос Столиціпояснив політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог»Андрій Миселюк.

Організатори блокади втрачають контроль над акцією?

— Це говорить не тільки про те, що відбулися кардинальні зміни серед тих, хто організовує цю блокаду, хоча там дійсно стався розкол. Є позиція Меджлісу, який пообіцяв, що електропостачання по одній з чотирьох гілок буде відновлене. І є позиція ПС, який традиційно намагається вести свою гру практично в будь-яких форматах і займає позицію часто агресивну.

Чия позиція сильніша?

— Зараз ПС перебувають у досить складному становищі на загальноукраїнської сцені, у них є проблеми з позиціонуванням. Вони зацікавлені в тому, щоб створити собі імідж борців за українські національні інтереси, знайшли собі нових супротивників і кажуть, що позиція лідерів Меджлісу невиправдана, грає на руку противнику.

Ми можемо спрогнозувати якісь дії Меджлісу найближчим часом?

— Я думаю, що вони будуть наполягати на виконанні своїх розпоряджень, бо першу скрипку і головну роль у цій блокаді грають кримськотатарські організації і саме лідери Меджлісу. А ПС спочатку виконував функції підрядника, хоч і дуже серйозного, при цьому не визначав ні зміст порядку денного, ні подальший перебіг подій.

Які кроки повинна зробити центральна влада в такому випадку?

— Владі інституційно домовлятися з лідерами Меджлісу набагато більш комфортно і більш прогнозовано, бо це такий союзник, з яким можна укладати угоди. А ПС - партнер важкопередбачуваний.

 


Джерело: радіостанція «Голос столиці», http://newsradio.com.ua/2015_12_07/Blokada-Krimu-sered-organ-zator-v-stavsja-rozkol-pol-tolog-0606/