Такий прогноз зробив 30 листопада у програмі «Свобода слова» телеканалу ICTV директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк.

Незважаючи на існування цілого ряду протиріч всередині діючої коаліції у ВР, вона має потенціал для продовження своєї діяльності, впевнений експерт. Він назвав «штучною» дилему, яка була запропонована у студії програми – або коаліція збереже єдність, або розвалиться. «Коаліція цілком може існувати у режимі певної турбулентності, що вона вже довела у попередні місяці своєї роботи. Тобто протиріччя всередині коаліції будуть зберігатися й надалі. Проте вони не будуть такими значними, щоб цю коаліцію розірвати», сказав Миселюк.

Політолог зазначив, що «жовтневі місцеві вибори істотно підвищили температуру у стосунках між фракціями, що входять до коаліції. Однак із закінченням цих виборів фракції знизили цей градус напруги. І якщо не відбудеться якихось надзвичайних потрясінь, ця парламентська коаліція продовжить свою діяльність у середньостроковій перспективі»,

 

Директор «Діалогу» також не погодився із прогнозами про те, що коаліція розпадеться у найближчі місяці й дострокові парламентські вибори відбудуться вже навесні наступного року. «Із такими прогнозами найбільш активно виступають ті сили, які зацікавлені у проведенні цих дострокових виборів якомога скоріше, зокрема «Опозиційний блок». Насправді у тих сил у коаліції, які не зацікавлені у таких виборах, є реальна можливість не допустити такого радикального сценарію. Ця можливість полягає у переформатуванні уряду».