Якщо місцеві ради будуть публікувати результати голосування публікувати на власному сайті, то цей крок дозволить населенню контролювати їх роботу.

Верховна Рада ввела поіменне голосування в місцевих радах. При цьому депутати мають право голосувати таємно в окремих випадках, передбачених законом. Всі результати голосування тепер повинні в той же день публікуватися на сайті місцевої ради і зберігатися там необмежений час. Також вони повинні надаватися на запит відповідно до закону про доступ до публічної інформації.

В ефірі радіостанції Голос Столиці політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк зазначив, що якщо місцеві ради будуть результати голосування публікувати на власному сайті, то цей крок дозволить населенню контролювати їх роботу.

 

«Ідея в тому, що влада повинна бути відкритися до народу. А місцева влада до цього була більш закритою. І це перший крок до контролю місцевої влади, крок у правильному напрямку. Але не варто очікувати, що це все відбудеться відразу. Можуть бути труднощі з технічного боку - адже повинні бути функціональні сайти, де місцеві ради будуть вивішувати інформацію про свою роботу», - сказав Миселюк.

 

Джерело: радіостанція «Голос столиці», http://newsradio.com.ua/2015_11_27/Pol-tolog-pro-po-menne-golosuvannja-u-m-scevih-radah-0650/