Заява про відставку міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавічуса розкрила дві серйозні проблеми переформатування уряду, головною з яких є тиск команди президента на членів уряду.

 

Про це заявив директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог" Андрій Миселюк.

"Через півмісяця виповнюється два роки з перемоги Революції гідності, а порядок призначення" смотрящих" в ресурсні галузі, зокрема, міністерства, зберігся. Тобто, система, за яку критикували режим Януковича, благополучно пережила крах його режиму і діє в даний час" , - сказав експерт.

Він нагадав, що після Майдану звучали обіцянки вибудувати ефективну прозору систему управління державою.

"Насправді, як випливає із заяви Абромавічус, цього не сталося", - зазначив Міселюк.

Ще одна не менш важлива проблема, яку виявило заяву глави МЕРТ, політолог назвав те, що представники центрів впливу, одним з яких є президентська фракція в парламенті, диктують державним менеджерам, як працювати, і не дають їм діяти ефективно.

"Нинішній скандал говорить про те, що переформатування уряду, яке вже почалося - фракція БПП вже запропонувала своїх кандидатів на посади в Кабінеті - буде супроводжуватися досить серйозними скандалами", - підкреслив директор експертно-аналітичного центру.

За його словами, виходить, що з уряду вже зараз, не чекаючи підписання будь-яких угод, видавлюються чинні міністри.

"Той же Кононенко ще в минулому році заявляв, що для міністрів спочатку потрібно прописати функціонал, і потім вже під нього - підібрані кандидати. А виходить, що, не чекаючи принципу визначення засад дій міністрів і керівників великих державних підприємств, Кононенко фактично вже намагається призначити на такі посади своїх людей. Тому очевидно, що у процесу переформатування Кабміну є системні складності ", - резюмував Андрій Миселюк.

Опубліковано: Інформаційне агентство УНІАН, http://www.unian.net/politics/1254192-zayavlenie-abromavichusa-vskryilo-sistemnyie-problemyi-pereformatirovaniya-kabmina-ekspert.html