Той, хто намагається себе на словах показати ярим антикорупціонером, просто вибудовує свої схеми і шукає способи влаштовувати власні справи.

 

 

В Одеській адміністрації вже підтвердили затримання керівника департаменту ЖКГТетяни Марченко, яка вимагала гроші у підприємців. За словами помічника генерального прокурора Владислава Куценка, Марченко затримали з хабарем у розмірі майже півтора мільйона гривень. Глава Одеської ОДА Михайло Саакашвілі повідомив, що в адміністрації оголошують конкурс на заміщення її посади.

В ефірі радіостанції «Голос столиці» ситуацію з хабарем прокоментував політолог Андрій Миселюк.

 

Ця історія з хабарем вказує на те, що і команда Саакашвілі не безгрішна?

 

— Звичайно, одразу було зрозуміло, що у цій команді не зібралися ангели, які будуть займатися тільки добрими справами і масштабною боротьбою з корупцією. Про це писали і авторитетні українські видання, зокрема, «Дзеркало тижня», коли вказували, що Саакашвілі замішаний у не зовсім чистих схемах з корупціонерами Одеси, які зуміли з ним знайти спільну мову. Також іде мова і про таких одіозних персонажів в його оточенні, як колишні діячі із «Партії регіонів». Так чи інакше, було зрозуміло, що там теж вибудовуються свої схеми, і те, що зараз відбулося, це просто прояв того, що вони існують. І той, хто намагається себе на словах показати ярим антикорупціонером, просто вибудовує свої схеми і шукає свої способи влаштовувати власні справи.

 

Одночасно в пана Саакашвілі є і багато недругів, якщо їх так можна назвати. Це і Яценюк, і Аваков, на адресу яких з вуст Саакгубернатораашвілі постійно лунали звинувачення у корупції. Наскільки вони зацікавлені у роздутті цієї ситуації?

— Проблема в тому, що ці голосні звинувачення нічим не були підкріплені. Саакашвілі є чиновником, головою ОДА, а не громадським діячем, проте він веде себе як громадський діяч. Він все ж таки щось намагається робити в Одесі, він змушений це робити, бо він голова ОДА. Проте паралельно він займається дуже голосними звинуваченнями, і при цьому не надає ніяких підтверджень, тобто це піар-кампанія.

 

Чи може Саакашвілі викрутити цю ситуацію так, щоб дати початок новій політичній силі під своїм крилом?

— Звичайно, він це вже фактично зробив. Він вибрав дуже вдалий формат для розкрутки цієї сили, тобто він не сказав, що ми створюємо вузьку політичну партію, що знизило б її підтримку, а заявив, що «ми об’єднуємо всіх антикорупціонерів». Сьогодні у суспільстві є великий запит щодо боротьби з корупцією, тому це привертає до нього увагу дуже багатьох людей. Звичайно, у 2016 році він буде намагатися якимось чином домагатися дострокових виборів до Верховної Ради, тому що йому потрібна там підтримка.

 

 

Джерело: радіостанція «Голос столиці», http://newsradio.com.ua/2015_12_31/Habar-v-Odesk-j-ODA-pokazav-borotbu-Saakashv-l-z-korupc-ju-Miseljuk-1415/