Наш експертний центр намагався об’єктивно оцінювати головні події у житті країни та світу. Але ж немає таких ваг, де можна зважити та порівняти важливість, наприклад таємного випробування Китаєм гіперзвукової ракети, яка здатна облетіти Землю, початок переговорів між Росією та США про нове облаштування світового порядку, глобальна енергетична криза  та закінчення цілої епохи Ангели Меркель у Німеччині.

Отже, ось такі головні події у 2021 році побачив наш експертний центр:

10 ГОЛОВНИХ ПОДІЙ У ЖИТТІ УКРАЇНИ В 2021 РОЦІ.

1. Масова вакцинація українців проти коронавірусу та в цілому вдала протидія поширенню в країні цієї хвороби.

2. Початок гострої фази конфлікту між президентом Володимиром Зеленським та найбагатшою людиною країни, олігархом Рінатом Ахметовим.

3. Початок практичної підготовки Зеленського до спроби переобратися президентом країни на наступних президентських виборах.

4. Закриття проросійських телеканалів 112.Україна, Ньюсван, ЗІК.

5. Відставка Дмитра Разумкова з посади спікера ВР. Подальша самостійна політична активність Разумкова як представника «нових політиків» та альтернативи Зеленському.

6. Відставка Арсена Авакова с посади голови МВС та його наступна відкрита та гостра критика політики діючого президента України. Створення неформального об’єднання політиків та політичних сил (Разумков, Аваков, Гройсман, Яценюк та інші) проти Зеленського. 

7. Фактично провалена підготовка до опалювального сезону 2021-22 рр.

8. Скандал Pandora Papers  із офшорами Зеленського та його найближчого оточення.

9. Проведення установчого самміту «Кримської платформи».

10.  Фактичний розпад «монобільшості» - зменшення у фракції «Слуга народу» кількості депутатів, які підконтрольні Зеленському та його офісу, до рівня менше 226 голосів після вступу частини депутатів «СН» до між фракційного об’єднання Дмитра Разумкова «Розумна політика».

 

10 ГОЛОВНИХ ПОДІЙ У МІЖНАРОДНОМУ ЖИТТІ.

1. Початок нового розподілу сфер впливу в сучасному світу між США та РФ за ініціативою Москви.

2. Швидке захоплення талібами влади в Афганістані та швидкий вихід військ західної коаліції на чолі з США із Афганістану.

3. Дві кризи із масштабним зосередженням російських військ на кордонах з Україною.

4. Енергетична криза у світі – від Китаю до Європи.

5.  Гонка озброєнь у космосі: таємне випробування Китаєм гіперзвукової ракети, яка здатна облетіти Землю та збиття Росією свого старого космічного супутника.

6. Зближення позицій РФ та Китаю у їхній політиці конфронтації із США (спільні військові навчання, спільне патрулювання в морі біля Японії тощо).

7. Різке посилення китайської загрози Тайваню.

8. Закінчення епохи Ангели Меркель у Німеччині.

9.  Боротьба навколо «Північного потоку»-2: зняття США санкцій, зусилля РФ щодо його найшвидшого запуску.

10. Фактичне встановлення повного контролю Москви над Білоруссю («аншлюс Білорусі»).