Станом на сьогодні найбільш дієва санкція Заходу проти Росії за визнання незалежності «ДНР-ЛНР» - це зупинка Німеччиною сертифікації газопроводу «Північний потоку-2» («ПП-2»).

Настільки швидка реакція Німеччини навіть багатьох здивувала. Оскільки до цього офіційний Берлін (зокрема, канцлер ФРН Олаф Шольц) ухилявся від прямої відповіді на питання, чи буде зупинений «Північний поті-2» у разі відкритої агресії Росії проти України. І оперативна нервово-емоційна погроза екс-прем’єра РФ Дмитра Медведєва, який пригрозив європейцям за відмову від сертифікації «ПП-2» зростанням ціни на газ до 2000 євро за тисячу кубометрів підтверджує: застосована Німеччиною зброя проти «ПП-2» точно вразила ціль.

Виглядає так, що Європа поступово усвідомлює те, що українці казали вже давно: газ для РФ – це не «чистий бізнес», а надзвичайно ефективна грізна зброя в гібридній війні проти противників Москви. Чи то України, чи то ЄС.

Про зупинку сертифікації «ПП-2» та інші санкції проти РФ йшлося сьогодні під час прямого ефіру директора Інституту "Діалог", політолога Андрія Миселюка в студії телеканалу «Апостроф TV» - https://youtu.be/5ilkJmc6kFM.