Підсумком призначення екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі головою Одеської обласної держадміністрації через півроку, максимум рік стане дискредитація ідеї можливості провести кардинальні реформи в Україні за грузинським сценарієм реформування.

Підсумком призначення екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі головою Одеської обласної держадміністрації через півроку, максимум рік стане дискредитація ідеї можливості провести кардинальні реформи в Україні за грузинським сценарієм реформування.

Такий прогноз директор Інституту Діалог Андрій Миселюк висловив під час виступу у прямому ефірі телеканалу 112.Україна 1 червня.

Є декілька головних причин призначення Саакашвілі головою Одеської обласної держадміністрації. По-перше, президентові потрібна віддана людина на чолі такої стратегічно важливої області як Одеська. І Саакашвілі, безумовно є такою людиною. На його користь президент позбавляє влади на Одещині Ігоря Палицю - одного з найближчих соратників олігарха Ігоря Коломойського, сказав експерт.

По-друге, додав експерт, є надзвичайно важлива відмінність ситуації в Україні від ситуації у тієї же Грузії при успішному реформаторі Саакашвілі. Там у наявності була чітко визначена політична воля президента Саакашвілі на проведення дійсно кардинальних реформ. Також там була величезна міжнародна підтримка цих реформ із самого початку їхнього проведення.

В українських умовах такої політичної волі президента Порошенко немає. Але ж українська влада все-рівно буде казати, що Саакашвілі отримав повний карт-бланш на реформи. Але, підкреслю, реформи у одній окремо узятій області в країні, яка в цілому не реформована. З іншого боку, на Заході вже є і чимдалі, тим більше збільшується втома від Україні. Точніше, від відсутності тут реальних кардинальних перетворень. Поєднання цих двох факторів веде до того, що Саакашвілі на Одещині не вдасться повторити свої блискучі результати 2000-их років у Грузії, - зазначив Андрій Миселюк.

Предметний інтерес самого Саакашвілі у цьому призначенні - отримати повний імунітет від зазіхань на нього прокуратури Грузії, сказав експерт.

Взагалі, на його думку, у ставленні до іноземців, яких запрошують працювати у органах української влади після Євромайдану є дві крайнощі - то їх хочуть представити як останній шанс на порятунок України та проведення реформ, то на них вішають усіх собак.

Є іноземці, гарні менеджери, які можуть надати фахову допомогу українській владі у цей складний час та бажають це зробити. І від них часто невиправдано очікують повторення в українських умовах настільки же успішних реформ, як вони свого часу проводили в себе на батьківщині, - сказав політолог.