Для США не так важливо надати цю зброю Україні, як мати можливість у будь-якій потрібний момент зробити цей крок.

Питання передачі Україні летальної зброї з боку Сполучених Штатів буде якомога довше залишатися у підвішеному стані, прогнозує політолог, директор Інституту Діалог Андрій Миселюк.

Для США не так важливо надати цю зброю Україні, як мати можливість у будь-якій потрібний момент зробити цей крок. Оскільки коли зброя надана, це призведе до реальних великих пертурбацій у зоні конфлікту. Можливість у потрібний Вашингтону момент передати летальну зброю Києву, на переконання американської адміністрації, буде найкращим аргументом для стримування російської агресії. Президент США Барак Обама як людина, що вибудовує довгострокову стратегію стримування агресора, буде максимально відтягувати вирішення питання передачі летальної зброї Україні, сказав експерт 6 березня під час виступу у прямому ефірі на телеканалі Київ..

Він також зазначив, що одними дипломатичними засобами конфлікт на Донбасі вирішити нне можна. Оскільки покровителями бойовиків з т.зв. ДНР-ЛНР є Кремль, який розуміє тільки мову сили, із використанням цієї мови з Москвою і треба розмовляти.

Це правило можна проілюструвати таким відомим гарним прикладом: коли злодій зупиняє людину в темному провулку і намагається пограбувати, звичайно, з цим грабіжником можна проводити переговори. Проте, якщо у довідок до словесних аргументів для злодія людина додасть ще переконливий кольт, то такі переговори матимуть набагато кращі шанси на успіх, ніж просто умовляння відчепитися, - зазначив політолог.

Саме таким чином, за його переконанням й требі діяти у діалозі з Москвою — аргумент того, що Україна може отримати сучасну летальну зброю, буде ефективно зупиняти Росію і не давати їй поширити військову активність.