Блокування 7 квітня парламентської трибуни депутатами, які вимагали створення комісії для розслідування звинувачень на адресу уряду з боку екс-керівника Державної фінансової інспекції Миколи Гордієнка, - це другий етап кампанії з дискредитації Кабінету міністрів, метою якої є відставка прем'єра і дестабілізація ситуації в країні.

Блокування 7 квітня парламентської трибуни депутатами, які вимагали створення комісії для розслідування звинувачень на адресу уряду з боку екс-керівника Державної фінансової інспекції Миколи Гордієнка, - це другий етап кампанії з дискредитації Кабінету міністрів, метою якої є відставка прем&'єра і дестабілізація ситуації в країні.

Першим актом цієї кампанії стала робота аналогічної комісії депутата Сергія Капліна, яка супроводжувалась активним висвітленням її діяльності низкою ЗМІ, в тому числі проросійських.

Досвід 2005 року по розвалу помаранчевої коаліції Нашої України і БЮТ свідчить про те, що подібні скандали дуже ефективно розвалюють коаліції демократичних сил. Саме таким чином була розвалена коаліція між НУ і БЮТ.

У сформованих обставинах не повністю зрозуміло, чому партнер Арсенія Яценюка по коаліції, президент Петро Порошенко, і президентський блок в парламенті не озвучують свою позицію з цього приводу і не вживають ніяких заходів задля того, щоб протидіяти скандалу і зберегти єдність коаліції.

Ще однією метою блокування парламентської трибуни може бути недопущення прийняття у другому читанні закону про ринок газу. Прийнятий минулого тижня в першому читанні документ сприяє створенню цивілізованого ринку газу, а також відповідає вимогам Третього енергопакету ЄС, що передбачає розподіл видобутку, транспортування та поставок газу.

Саме цей пункт вдарив по позиціях потужного газового лобі в Україні. Групу Фірташа-Льовочкіна не влаштовує перспектива розпрощатися з великою кількістю облгазів, які вона контролює, а це близько 70%. Тому вони підхопили звинувачення на адресу уряду і почали розкручувати корупційний скандал в підконтрольних ЗМІ, зокрема, на телеканалі Інтер.