Виконання заходів Мінської угоди від 12 лютого 2015 року із вирішення конфлікту на Донбасі буде пролонговано на 2016 рік.

Із таким прогнозом виступив 25 вересня директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк у ефірі телеканалу «112.Україна».

Експерт нагадав, що Інститут «Діалог» ще за три місяці до підписання лютневої угоди прогнозував її появу замість документа із питання вирішення кризи на Донбасі, що був схвалений у Мінську у вересні 2014 року (так званої угоди «Мінськ-1»).

«Зараз ситуація істотно відрізняється від тієї, що була рік тому: чергового «перезавантаження» Мінських домовленостей, тобто Мінська-3 наприкінці цього року чи на початку наступного року не відбудеться. Це пояснюється тим, що у компромісному Мінську-2 зафіксовані основні підходи усіх сторін (України, Росії та ЄС) щодо вирішення кризи на Донбасі. Тому й Москва, й Брюссель зацікавлені не у розробці нової «дорожньої карти» з врегулювання ситуації на Сході України, а у виконанні зіходів, які передбачені у лютневій угоді», - сказав Андрій Миселюк.

Він також зазначив, що при усьому бажанні сторони не зможуть виконати всі заплановані у Мінську-2 заходи до кінця цього року. Зокрема, це стосується неможливості провести у цьому році місцеві вибори на територіях так званих «ДНР» та «ЛНР» за українським законодавством й у відповідності до стандартів ОБСЄ.