Керівник Інституту «Діалог» Андрій Миселюк 25 вересня 2020 року виступив на прес-конференції «Кандидати в ОТГ: лідери громад чи «грошові мішки»?» в інформаційному агентстві  «Українські новини».

У своєму виступі політолог зазначив, що великі бізнесмени поряд із політиками мають намір взяти участь у місцевих виборах 25 жовтня. Для цього у них є дві різні можливості. Перший шлях – придбати для себе окремий партійний проект. Другий шлях – розставити своїх людей на прохідних місця у списках інших партій.

Він нагадав, що пакет документів партії коштує на даний момент від 50 тис. доларів.

«І великі бізнесмени відійшли від покупки партій, починаючи ще з виборів 2006 року - тому що це не рентабельно. І почали розміщувати своїх людей в різних списках партій. Це все, звичайно, не афішується, але така практика існує. І вона вже призводила до конфліктів – наприклад, можна згадати гучний скандал із формуванням списку партії «Сила і честь» на позачергових парламентських виборах минулого року. Та буде призводити до подібних скандалів й надалі», - сказав Андрій Миселюк.

 На його думку, протягом найближчого часу така тенденція збережеться.

«Наприклад, за інформацією житомирських ЗМІ, на цих місцевих виборах бізнесменові за 20 тисяч доларів можна купити місце в списку партії. І, зокрема, за даними цих ЗМІ, партія «Європейська солідарність» змінювала списки кандидатів таким чином, що в один день у списку знаходились одні кандидати, а в наступний - вже зовсім інші. В цілому на цих виборах практика, коли бажаючі провести своїх людей до влади платять гроші за прохідні місця, залишилася" , - зазначив директор «Діалогу».

Він додав, що на даний момент немає механизмів, щоб члени партії і партійні активісти мали повноваження формувати партійні списки.

Відео з прес-конференції - https://www.youtube.com/watch?v=hyErCbh29b4&feature=emb_title