Інститут соціально-політичного проектування «Діалог» 5 грудня організував біля офісу президента України підписання петиції-звернення до президента України Володимира Зеленського. У підписаному документі - заклик до голови держави забезпечити дотримання українських національних інтересів під час його переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним 9 грудня у Парижі.

 

Прихильники заклику спочатку зібрались біля входу до офісу президента України (на фото), потім обговорили текст петиції-звернення до Володимира Зеленського. Після підписання учасниками акції документу ініціатор звернення, директор Інституту «Діалог» Андрій Миселюк передав документ до приймальні офісу президента. Там документ зареєстрували та пообіцяли передати президенту України Володимиру Зеленському.

ТЕКСТ ПЕТИЦІЇ-ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО. яке було підписано 5 грудня:

Шановний Володимире Олександровичу!

9 грудня у Парижі Ви плануєте провести двосторонню зустріч із Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль попереджував з приводу переговорів з іншим агресором, Адольфом Гітлером: «Не можна домовитися з тигром, коли твоя голова у нього в пащі!»

Будь-які переговори із керівництвом РФ мають проводитися із повним дотриманням українських національних інтересів. Виходимо із того, що у реалізації цього завдання допоможуть дві речі.

Перша: досвід лідерів, які зважилися на безкомпромісну війну з агрессором. І перемогли. Зокрема, це досвід Вінстона Черчилля.

Друга: опора на власних громадян.

Закликаємо Вас до своєї поїздки в Париж дати всім українцям відповіді на питання:

1. Ви згодні з Вінстоном Черчиллем: «Якщо країна, обираючи між війною і ганьбою, обирає ганьбу, вона отримує і війну, і ганьбу»?

2. Ви готові повторити українцям слова Черчилля, застосувавши їх до російського агресора: «Ми підемо до кінця, ми будемо боротися на морях, в повітрі, ми будемо битися в полях і на вулицях; ми ніколи не здамося!»?

3. Ви готові перед переговорами з Путіним за прикладом Черчилля у кінофільмі «Темні часи» спуститися в столичний метрополітен і запитати там людей: «Якби ми зуміли виторгувати найсприятливіші умови у Путіна, якби ми почали з ним мирні переговори прямо зараз, що б Ви сказали на це?»

Із повагою, очікуємо Ваших відповідей.